سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۲۶۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸- ۰۰: ۰۸
«گل رنج‌های کهن» و «سخن‌های دیرینه» عنوان دو اثر جدید از جلال خالقی مطلق است که روانه بازار کتاب شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، «گل‌رنج‌‌های کهن» و «سخن‌های دیرینه» عنوان دو مجموعه جدید از جلال خالقی مطلق درباره شاهنامه و فردوسی است که از سوی بنیاد موقوفات افشار به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر، بخش کوچک اما مهمی از مجموعه مقالات جلال خالقی مطلق را دربردارد که حاوی برخی پژوهش‌های بنیادین درباره شاهنامه و ادب حماسی فارسی است. این مقالات که به تفاریق در میان سال‌های 1357 تا 1368  و 1353 تا 1380 در برخی مجلات معتبر ایرانی و غیر ایرانی منتشر شده، حاصل پژوهش علمی مستمر نویسنده درباره شاهنامه است و همواره محل مراجعه اهل فن بوده است.

نویسنده همانطور که با تصحیح خود از شاهنامه توانسته است فن تصحیح متن را در ایران گام‌هایی رو به جلو ببرد، با تحقیقات خود نیز توانسته تحلیل‌های تازه و مهمی در این عرصه ارائه دهد.

بیشتر بخوانید

بنیاد موقوفات افشار «سخن‌های دیرینه» را  در 529 صفحه و به قیمت 75 هزار تومان و «گل رنج‌های کهن» را نیز در 497 صفحه و به قیمت 65 هزار تومان منتشر کرده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar