سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۷۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۱۱: ۱۴
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: نسل جدید به دانش عملگرا نیاز دارند.

فاضل نظری امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ارومیه، اظهار کرد: انسان‌های گذشته از آینده خبر نداشتند و برای باخبر شدن از آینده تصمیم گرفتند تا آینده را پیش‌بینی کنند و امروزه نیز برای ساختن آینده باید بر روی حفظ اصالت‌ها، باورها، زبان مادری، میراث فرهنگی و سنت‌ها سرمایه‌گذاری کرد و برای این منظور باید آیندگان یعنی فرزندان از هم‌اکنون روش‌های آشنایی با محیط و حفظ آن را یاد بگیرند.

وی افزود: نسل‌های گذشته چگونگی کنترل خشم، چگونگی رفتار با همسر را یاد نگرفتند، مهارت نه گفتن را نیاموختند و این یعنی این نسل، مهارت‌های زندگی را آموزش ندیده است و در نتیجه آینده آنها و حال امروزی‌  همه ما با مشکل رو به رو شده است و برای حل این مشکلات در آینده باید از حالا کودکان را آموزش داد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: امروزه ماهیت دانش فقط حفظ کردن تعدادی ارقام و معادله نیست و بنابراین دیگر دانستن اطلاعاتی مانند جدول مندلیف دانش محسوب نمی‌شود، بلکه این موارد دیتا هستند؛ امروزه باید به دنبال انسان‌های خردمند بود و فرزندان را نیز خردمند پرورش داد.

وی تصریح کرد: امروزه در کشور علمی به دانش‌آموزان یاد داده می‌شود، که این آموزش‌ها در زندگی آنها تاثیر نخواهد داشت، چرا باید کنکور در کشور وجود داشته باشد که افراد در آن تنها براساس حفظ کردن موضوعات قبول می‌شوند و چند ماه بعد از کنکور نیز این حفظیات خود را نیز فراموش می‌کنند.

انتهای پیام

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: