سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۸۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۴۸: ۱۵
مسئول نمایندگی ولی فقیه درناحیه مقاومت بسیج فلاورجان:
امیرمؤمنان علی(ع) در«خطبه قاصعه» می فرماید:«روزی که رسول خدا(ص) به پیامبری رسید، نوراسلام به هیچ خانه ای وارد نشد، جز به خانه پیامبر وخدیجه و من سومین نفرآنها بودم که نور وحی در رسالت را می دیدم و عطر نبوت را استشمام می کردم».

به گزارش خبرگزاری بسیج از فلاورجان ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان در کلاس نورمبین اشاره به وفات حضرت خدیجه (س) اشاره نمود و مطالبی بیان نمود.

علی رئیسیان اشاره نمود به ویژگی های حضرت خدیجه و خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(س) در ابعاد گوناگون انسانی، شخصیتی والا و ارزشمند داشت. او از چنان شخصیت ممتازی برخوردار بود که پیامبر(ص) او را به همسری پذیرفت و با توجه به ویژگی های ارزشمند او بود که پس از رحلت او همواره یادش را در خاطره داشت.

وی به برخی از ویژگی های حضرت خدیجه اشاره نمود وافزود: مقاومت و پایداری: رفتارهای فروتنانه و مدبرانه خدیجه در برابر پیامبر(ص) و عظمت معنوی او، مورد سرزنش برخی از زنان قریش قرار می گرفت که با مفاهیمی چون راست گویی، امانت داری و خوش رفتاری بیگانه بودند و فلسفه ازدواج زنی ثروتمند با مردی تهی دست را درک نمی کردند. ازاین رو، آنان به خدیجه(س) طعنه می زدند و او را می آزردند و با او رفتارهای نامناسب داشتند.

رئیسیان در ادامه افزود: امیرمؤمنان علی(ع) در«خطبه قاصعه» می فرماید:«روزی که رسول خدا(ص) به پیامبری رسید، نوراسلام به هیچ خانه ای وارد نشد، جز به خانه پیامبر وخدیجه و من سومین نفرآنها بودم که نور وحی در رسالت را می دیدم و عطر نبوت را استشمام می کردم».

وی در ادامه به نقش اقتصادی حضرت خدیجه(س) و آیه 262 سوره بقره در پیشرفت نهضت جهانی اسلام اشاره نمود واظهار داشت: آنان که دارایی های خویش را در راه خدا انفاق می کنند، آن گاه از پی آنچه انفاق نموده اند، نه منّتی می گذارند و نه آزاری می رسانند، پاداششان نزد پروردگارشان محفوظ است، و آنان نه بیمی خواهند داشت و نه اندوهگین می شوند».

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar