سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۶۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸- ۳۲: ۱۱
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبرداد:
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: برنامه مسکن سال جاری را با ظرفیت احداث مسکن برای ۳۵۰ خانوار تحت حمایت تدوین کرده ایم که از این تعداد ۹۷ خانوار ایتام هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، مجید مومنی در نشست استفاده از ظرفیت خیرین مسکن ساز کشور برای تأمین مسکن ایتام قزوین که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، بیان کرد: کمیته امداد امام (ره) در بررسی های خود سه مشکل مسکن، اشتغال و درمان را به عنوان موانع و چالش های اصلی در زندگی مددجویان مورد احصاء قرار داده است.

وی ادامه داد: در جامعه ما برای عموم مردم، مسکن بخش قابل توجه و عمده ای از هزینه های زندگی را تشکیل می دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از اصلی ترین نیازهای خانواده های نیازمند هم مانند سایر اقشار، مسکن است به ویژه در شرایط کنونی که هزینه های مسکن بیش از ۳۰ درصد هزینه های خانواده ها را شامل می شود و از طرفی برخی از خانواده های مددجو حتی برای تأمین هزینه های معیشتی تنها به یارانه وابسته هستند.‎

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: در شرایط فعلی حتی میزان اجاره بها، رقم بالایی از هزینه های زندگی را شامل می شود به طوری که بررسی گذرا نشان می دهد که توان خانواده های مددجو و کمک کمیته امداد با این هزینه های فعلی همخوانی ندارد به ویژه در خصوص ایتام این بحث بسیار برجسته تر است.

وی عنوان کرد: برای تأمین مسکن بخشی از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد، از ظرفیت مسکن مهر استفاده کردیم و به لطف خدا توانستیم در این زمینه گام های بزرگی برداریم و اقدامات موثری انجام دهیم .

مومنی اعلام کرد: برنامه مسکن سال جاری را با ظرفیت احداث مسکن برای ۳۵۰ خانوار تحت حمایت تدوین کرده ایم که از این تعداد ۹۷ خانوار ایتام هستند که با پیش بینی های انجام شده با این اقدام، یتیم بدون مسکن در استان نخواهیم داشت.

وی گفت: علاوه بر برنامه های جاری، با مساعدت ویژه مهندس فتاح (رئیس کمیته امداد کشور) ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای هر واحد مسکن ایتام اختصاص می یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: نگاه تحلیلی به ۹۷ خانواده دارای یتیم تحت حمایت ، ۵۲ خانوار در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، ۲۶ خانوار در روستاها و 19 خانوار در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت در اقصی نقاط استان ساکن هستند.‎

وی عنوان کرد: جلسات، نشست های مختلف در تهران و قزوین منجر به تصمیمی شد که براساس آن ۴۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات، پنج میلیون تومان به صورت بالاعوض از محل منابع استانی کمیته امداد امام (ره) و ۱۰ میلیون تومان هم مساعدت ویژه رئیس کمیته امداد کشور برای هر خانوار اختصاص می یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: اگر مشکل مسکن و اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد برطرف شود بسیاری از خانواده های مددجو از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند .
1001/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar