سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۵۷۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸- ۴۱: ۱۴
استاد روزنامه نگاری و ارتباطات:
استاد روزنامه نگاری و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی رفتار دولت در خصوص صدا و سیما و رسانه ها را بدعتی خطرناک توصیف کرد و گفت: این بدعت خطرناک قطعا در آینده برای کشور مشکل ساز خواهد شد

به گزارش خبرگزاری بسیج؛ عباس اسدی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با اشاره به قطع بودجه صدا و سیما توسط دولت گفت:این اولین باری نیست که دولت در خصوص رسانه ها چنین کاری را انجام میدهد .وی ادامه داد:موارد متعددی از چنین اقداماتی در این دولت شاهد بوده این که دولت به دنبال اعمال نظر شدید خود بر رسانه ها بخصوص صدا و سیما بوده است.استاد روزنامه نگاری و ارتباطات دانشگاه افزود:اصرار بر تعیین مجری مصاحبه با رییس جمهور یکی از چنین مواردی بود که دولت بدنبال قرار دادن فردی برای انجام تأییدات برنامه های خود و نه پرسیدن سوالات و مشکلات مردم بود .

وی افزود:سریال گاندو بصورت مستند و درست ضعفها و نواقص را نمایان میکرد به جای اینکه مورد تقدیر قرار گیرد و دولت بابت این مشکلات از مردم عذرخواهی کند توسط دولت بشدت محکوم شده است در حالی که این همان دولتی است که با شعار پناه بردن به خداوند از بستن دهان منتقدین سخن می‌گفت.

این استاد رسانه با اظهار اینکه دولت با دست اندازی به بودجه صدا و سیما به دنبال ابزار قرار دادن صدا و سیما می باشد اضافه نمود:از آنجایی که متاسفانه دولت در داخل و خارج توفیقی نداشته است به دنبال بستن دهانها است تا منتقدان سخن نگویند .

وی ادامه داد:البته این فقط صدا و سیما نیست که دولت بدنبال اعمال فشار بر آن است بلکه در دانشگاه ها و مراکز علمی نیز دولت حقوق منتقدین را ضایع کرده است .

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد:دولت به دنبال بله قربان گو است تا فقط رفتارش را تایید کنند.

وی رفتار دولت در خصوص صدا و سیما و رسانه ها را بدعتی خطرناک توصیف کرد و گفت: این بدعت خطرناک قطعا در آینده برای کشور مشکل ساز خواهد شد.

اسدی نکته تاسف بار رفتار دولت در قبال منتقدین را ادعای آزادی بیان چنین افرادی دانست و تاکید کرد:کسانی که داعیه آزادی بیانشان عالم گیر است و در قبال هر مسئله کوچکی سر و صدای زیادی به راه می اندازند امروز در قبال این برخورد دولت با منتقدین سکوت کرده اند زیرا منافع مشترکی دارند و بخاطر منافع مشترک چشمهای خود را بر واقعیتها بسته اند .

این استاد روزنامه نگاری و رسانه در پایان تصریح کرد:دولت در قبال منتقدین دو شیوه بد و خطرناک در پیش گرفته است یکی قطع بودجه و تحت فشار قرار دادن از طریق اعتبارات مالی و پیگیری پرونده سازی حقوقی تا منتقدین و رسانه ها دیگر جرات انجام وظیفه و رسالت خود را نداشته باشند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar