سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۳۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸- ۱۶: ۱۴
عصر امروز در شهر کتاب؛
نشست هفتگی شهر کتاب عصر امروز پانزدهم مرداد به نقد و بررسی کتاب «ریشه‌های الهیاتی مدرنیته» اختصاص دارد که با حضور کارشناسان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از مهر، کتاب «ریشه‌های الهیاتی مدرنیته» نوشته‌ مایکل آلن گیلسپی با ترجمه‌ زانیار ابراهیمی و به همت انتشارات پگاه روزگار نو به تازگی منتشر شده است.

نویسنده در این کتاب، پاسخ کلیشه‌ای و رایج از مفهوم مدرنیته و ریشه‌ها و زمینه‌های ظهور آن را به چالش می‌کشد و به دنبال ارائه‌ روایتی دقیق از روند تحولات فکری است که زمینه‌ ظهور مدرنیته را فراهم کردند.

دغدغه‌ او در این کتاب اثبات نقش اصلی دین و الهیات در شکل‌گیری ایده‌ مدرنیته است، درست خلاف آن‌چه روایت‌های رسمی از مدرنیته بیان می‌کنند. گیلسپی این تصور را که مدرنیته ریشه و هسته‌ای خداناباورانه، دین‌ستیزانه و حتی لاادری‌گرایانه دارد، اشتباه می‌داند و به ما نشان می‌دهد که مدرنیته از همان آغاز نه تنها در پی حذف دین نبود که می‌خواست دیدگاهی تازه را درباره‌ دین و جایگاه آن در زندگی انسان بپرورد.

نشست هفتگی شهر کتاب عصر امروز پانزدهم مرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «ریشه‌های الهیاتی مدرنیته» اختصاص دارد که با حضور احمدعلی حیدری، میثم سفیدخوش و زانیار ابراهیمی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar