سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۴۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸- ۰۵: ۲۲
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دست خداوند می‌خواهد دست ما را بگیرد، گفت: دعای عرفه یعنی دعای معرفت، معرفت نسبت به هستی؛ و در آخر دعا معرفت ما از عالم مقداری عوض شود.

دعای عرفه دعای معرفت نسبت به هستی استبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در مراسم دعای پرفیض روز عرفه که در باغ گل‌ها برگزار شد، اظهار داشت: هر رفتاری و هر انتخابی که انسان دارد مبتنی بر واقعیت‌های هستی است.

وی با بیان اینکه وقتی می‌خواهیم انتخابی کنیم هر انتخاب و گزینش ما مبنی بر آن است که فهمی از آن موضوع داشته باشیم، ابراز داشت: هر کسی آنگونه رفتار و عمل می‌کند  که فکر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: رفتارهای ما عکس‌العملی از تفکرات و اندیشه‌های ما است و تمام همت و تلاش خداوند متعال این است که یک فهم درست و نگرش درست از عالم به ما بدهد.

وی ادامه داد: فراتر از همه اینها باید دعا کنید که اگر کسی دعا و طلبی نکند و اگر احساس گدایی نداشته باشد این مستکبر است، حتی مسائل کوچک دنیا و مادی را باید از خداوند طلب کنید.

شعبانی با بیان اینکه اگر شما در اندرون خانه و قلب خود چیزی بخواهید خداوند می‌شنود و بنای پروردگار عالم بر دستگیری است، افزود: گاهی موارد بعضی چیزها با دعا برآورده نمی‌شود همه چیز دعا نیست ما وظیفه داریم دعا کنیم اگر کسی اهل دعا نباشد اهل استکبار است.

وی خاطرنشان کرد: اگر شما نتوانستید بازسازی خود را در شب قدر کامل کنید امروز در روز عرفه می‌توانید خود را بازسازی کنید و باید خداوند را شاکر باشیم و این نشان می‌دهد گذشته خوبی داشتیم که امروز در این مراسم شرکت کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: رفتارها و انتخاب‌های ما نسبت به نماز خواندن و ارتباط ما با پروردگار عالم  این است که فهم درستی از این عالم پیدا کنیم و تلاش امام حسین(ع) نیز این است که ما فهم درستی از این عالم پیدا کنیم.

وی با اشاره بیان اینکه خدای متعال ما را در این مسیر قرار داده و خداوند انسان را خلق کرد برای بهشت و در سر درخت ممنوعه زمین خوردیم، تاکید کرد: امام حسین(ع) می‌خواهد راه زمین‌خوردگی از این عالم را نشان دهد.

شعبانی در ادامه با بیان اینکه دست خداوند می‌خواهد دست ما را بگیرد، یادآور شد: دعای عرفه یعنی دعای معرفت، معرفت نسبت به هستی؛ و در آخر دعا معرفت ما از عالم مقداری عوض شود.

وی ادامه داد: دعای عرفه‌ای که مقداری ما را و وضعیت خانواده ما را عوض کند، مستجاب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه تمام انتخاب‌ها و رفتارهای ما تابع اندیشه‌ها و افکار ما است، عنوان کرد: افکار و اندیشه ما در عالم باید تسهیل شود و وقتی دعای عرفه قرائت می‌شود معنای آن را توجه کنیم.

وی با بیان اینکه خداوند آبروداری می‌کند و این خدا قابل پرستش و عبادت است، گفت: یکی از کارهایی که خداوند برای انسان انجام می دهد ستاریت است و در قیامت معلوم می‌شود که ما چه کاره هستیم.

شعبانی خاطرنشان کرد: این خدایی است که تفضل دارد و در خون و جان ما جریان دارد و خدایی که کانون رفعت و مهربانی نسبت به بندگانش است و این دنیا با این همه گستردگی یک درصد رحمت خداوند بوده و ۹۹ درصد مربوط به قیامت است.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: