سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸- ۲۸: ۲۱
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت
زرندی گفت: بیشترین محصول وارداتی سال گذشته، ذرت بود که دو میلیارد ونود میلیون دلار هزینه این محصول شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، سعید زرندی معاون وزیر صمت در آیئین افتتاح نمایشگاه رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین بیان کرد: کار خوبی که سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام داد موضوع نهضت ساخت داخل و رفع نیازها بود.

وی گفت: سال گذشته سال سختی برای اقتصاد ایران بود.نیمه دوم سال بعد از آبان ماه اثرات این فشارهای بیرونی خود را به عینه نشان داد. دشمن برنامه ریزی کرد یک ضربه کاری به اقتصاد کشور وارد کند و همه این سختی ها موجب کمبود ارز در کشور شد که باید مدیریت می کردیم.

معاون وزیر صمت اظهار کرد: لذا از ابتدای سال 98 به این سمت حرکت کردیم که بدانیم چه نیازهایی داریم و امیدواریم امسال نهضت ساخت داخل را داشته باشیم.

زرندی عنوان کرد: بیشترین محصول وارداتی سال گذشته، ذرت بود که دو میلیارد ونود میلیون دلار هزینه این محصول شد و برنج در رتبه دوم و سومین واردات در بحث قطعات خودرو بود که یک میلیارد و 380 میلیون دلار را دربر داشته است.

وی افزود: بیش از هزار و 550 قلم از کالاها را ممنوع الورود کردیم و بررسی ها نشان می دهد که بیش از شصت درصد داشته های داخل کشور می تواند رفع کننده نیازهای بخش تولید باشد.

معاون وزیر صمت تصریح کرد: کاری که در وزارتخانه انجام دادیم این بود که نمایشگاه رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک اجرا شود و مجموعا سه هزار و دویست قلم نیاز صنایع کوچک در این نمایشگاه مطرح شد.

زرندی اضافه کرد: صنعت ایران حدود سه هزار و هشتصد واحد بزرگ و بیش از هفتاد هزا واحد کوچک دارد و نزدیک به هشتاد و پنج درصد واحدها SME هستند. مدلی که در وزارتخانه پیگیری می شود، مدل ترکیبی است و صنایع کوچک باید بعنوان شبکه های مکمل شکل بگیرند. لذا موضوع خوشه صنعتی در سال 98 موضوع اصلی بود که 40 خوشه صنعتی ایجاد شد.

وی گفت: سیستم بانکی در بهترین حالت بیش از شصت درصد نیاز ما را نمی تواند پوشش دهد بنابراین بحث کلینیک های کسب وکار جدی گرفته شد و در همین راستا مناسب است وام های بانکی به واحدهایی داده شود که مشکل نقدینگی داشته باشند.

 

۱۰۱۰/پ۳۰/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar