سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸- ۳۱: ۱۱
۸ انجمن اسلامی دانشجویان عضو اتحادیه دفتر تحکیم وحدت درباره دستگیری حسن عباسی بیانیه‌ای انتقادی صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  ۸ انجمن اسلامی دانشجویان عضو اتحادیه دفتر تحکیم وحدت درباره دستگیری حسن عباسی طی بیانیه‌ای اعلام کردند: اعلام خبر دستگیری حسن عباسی بر اثر شکایت وزیر اطلاعات از ایشان و اتهاماتی که به این استاد مخلص انقلابی زده اند، ما را بر آن داشت تا مواردی را به استحضار مردم شریف و بزرگوار رسانده و نکاتی چند را یادآور شویم.

 

این بیانیه می‌افزاید: حسن عباسی که مدتهاست با زبان صریح و بی تعارف خود در دفاع از انقلاب راستین امام راحل (ره) و ادامه اقامه عدل توسط رهبر معظم انقلاب (مدظلّه العالی)، بر منافقین و دو رویان و آنها که به خیال خام خود برای نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشه می‌کشند می‌تازد، باکی از دستگیری یا حبس در این مسیر ندارد که خود بارها این را عنوان کرده و به دفعات با تهدیدهای حضرات روبرو شده است؛ اما در دفاع از حق نباید کوتاهی کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: طرح سوالی که مطابق روح و جسم قانون اساسی از حقوق مسلم و اولیه مردم است، آنقدر در نظر آقایان سنگین آمد که از هیچ تلاشی برای حذف صدایش مضایقه نکردند... و مگر چه کرده بود حسن عباسی، که چنین بر بستن دهان او همت ورزیدند؟ یا چه نکته مهی گفته بود که چنین به تکاپو افتادند؟ باید به یاد آورد شعارهایی را که رییس محترم جمهور با افتخار سر می‌دادند.

دانشجویان تاکید کرده‌اند: هنگامی که سینه سپر کرده و از «حقوق دان بودن» خود با افتخار یاد می‌کردند. به راستی کدام حقوق دانی است که کمترین سوال و پرسش از خود را ناحق خوانده و دعوی شکایت میکند؟ کدام حقوق دان است که با ادعای آزادی انتقاد (حتی از امام معصوم!) پا به عرصه میگذارد؛ ولی تمام هم و غم خود را برای بستن دهان منتقدان بکار میبندد؟ کدام حقوق دان است که بعد از اثبات بی گناهی و مبرا شدن یک شهروند از اتهام قبلی، بجای پاسخگویی به سوالات ایجاد شده در رابطه با خود؛ به بهانه ای جدید علیه او پرونده سازی می‌کند؟

8 انجمن اسلامی به صراحت نوشته‌اند: کاش نیمی از شعارهای تحمل مخالفی که رییس جمهور در ابتدای سال تحصیلی به کودکان دبستانی میگوید، در رفتار خودشان بروز میکرد و کاش دولت محترم به همان اندازه که در بستن دهان منتقدان پافشاری و پیگیری داشت، در بستن دست رانت خواران و جیره حقوق بگیران نجومی همت می‌ورزید. و البته در روزهای اخیر ملاحظه کردیم که پاسخ افشاکنندگان حقوق های نجومی، چیزی جز برکناری و خارج کردن ایشان نیست. در دولتی که با شعار های پر زرق و برق آزادی روی کارآمده، کمترین چیزی که می‌بینیم تحمل مخالف است. شفافیت در تصمیم گیری ها به کمترین حد خود رسیده و اعتدال و منطق یافت نشدنی است. در روز مشارکت اجتماعی، که بارزترین مولفه تحقق مردم سالاری دینی است، حتی دیگر زحمت کار‌های نمادین را هم به خود نمی‌دهند؛ بلکه صدای کمترین انتقاد مردم نیز بسته می‌شود تا نشانگر توجه بالا به امر مشارکت اجتماعی و انتقادپذیری باشد!

در انتهای این بیانیه تاکید شده است: خواسته ما از هیئت دولت، بازگشت از راهی است که هیچ نتیجه ای را برای مردم بهمراه نداشته. از برجام که تمام ارکان دولت به آن گره زده شد و آنرا تنها راه حل دیدند تا رفتارهایی که با منتقدین خود دارند. فرصتی که تا انتهای این دولت باقی است اگرچه از نظر زمانی زیاد نیست؛ اما امکان ایجاد تغییر و تحول زیادی را در خود دارد. امید است هیئت محترم دولت، به نحو احسن از این فرصت باقیمانده استفاده کرده؛ و به نفع مردم، به رویکرد های بی فایده قبل خاتمه دهد.

امضا کنندگان این نامه بدین شرح است:

-انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی شریعتی

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اسفراین

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar