سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸- ۴۲: ۱۶
طغیانی عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان اصفهان و هیأت علمی دانشگاه اصفهان:
امکان استفاده از ظرفیت اخلاقیات اقتصادی در بهبود تعاملات، شعاری بوده است که امام موسی صدر زیاد تکرار می‌کرده است زیرا شیعه می‌میرد اما دستش را جلوی کسی دراز نمی‌کند.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، مهدی طغیانی در نشستی با موضوع آرمان‌خواهی و عمل‌گرایی در سیره امام موسی صدر اظهار داشت: امکان استفاده از ظرفیت اخلاقیات اقتصادی در بهبود تعاملات، شعاری بوده است که امام موسی صدر زیاد تکرار می‌کرده است زیرا شیعه می‌میرد اما دستش را جلوی کسی دراز نمی‌کند.

 

شیوه امام موسی صدر رفع محرومیت با احیای اندیشه دینی مردم بود

عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان افزود: در آن زمان برخی شیعیان تکدی‌گری می‌کردند و امام موسی صدر برای رفع این مشکل کارهایی مانند رفع و اصلاح اندیشه را انجام داده است و سپس توانایی را به مردم یاد می‌دهد.

وی با بیان این‌که امام موسی صدر از ظرفیت احکام الهی برای حل مسائل مختلف استفاده می‌کرده، گفت: یکی از تلاش‌های وی آموزش آموزه‌های دینی بوده است که در حوزه یاد گرفته بوده است.

طغیانی در ادامه در پاسخ به این سؤال که چرا برخی جوامع ثروتمند‌تر و برخی دیگر فقیر‌تر هستند، عنوان داشت: جامعه‌ای موفق است که بیشترین تولید را داشته باشد و برای افزایش تولید در جامعه این اقدامات را انجام دهد؛ یک استفاده بهتر و بیشتر از نیروهای که کار می‌کنند و دوم افزایش بهره‌وری نیروهایی که در حال انجام کار هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان ادامه داد: می‌توان ابزار فیزیکی را در اختیار آن‌ها قرار داد، یکی از راهکارهای بهبود کیفیت زندگی کسب مهارت و توانایی و افزایش رشد تولید کشور‌ها ناشی از بهره‌وری کل است.

وی با بیان این‌که افزایش تولید به زیرساخت‌ها، محیط، کیفیت قرارداد‌ها و بهبود سرمایه اجتماعی وابسته است، گفت: ایجاد مدرسه برای افزایش و بهبود سرمایه انسانی، آموزش مهارت به دختران، ایجاد دانشکده پرستاری و پزشکی و کارگاه  قالی بافی برای افرادی که مهارت و سواد خاصی ندارند، از اقدامات امام موسی صدر در این زمینه بوده است.

طغیانی خاطر‌نشان کرد: امام موسی صدر ۲۰ سال حضور خود در لبنان برای رفع محرومیت کار‌های مهمی انجام داد اما ما در این مدت نتوانستیم اقدامات زیادی انجام دهیم؛ برای رفع محرومیت باید احیای فکر دینی را انجام دهیم زیرا وقتی می‌توانیم کاری را انجام دهیم و آجر روی آجر بگذاریم که اندیشه مردم را درست کرده باشیم.

منبع: روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: