سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۸۷۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸- ۰۴: ۱۰
دکتر عباس ایاران :
روز سیزده آبان یادآور حوادثی است که در نهایت به شکل گیری و تقویت انقلاب اسلامی و طرد شدن استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار در جهان منجر شد.

حادثه‌ی تبعید امام در سال ۴۳، حادثه‌ی كشتار بی‌رحمانه‌ی دانش‌آموزان در سال ۵۷، و حادثه‌ی تسخیر لانه‌ی جاسوسی در سال ۵۸؛ هر سه حادثه مربوط میشود به جنایات آمریكا ، این سلسه حوادث که نباید آنها را تاریخی توصیف کرد بلکه حوادث روز دنیا محسوب میشوند ، روزگارانی که آمریکا بیش از 60 هزار مستشار در سطوح کلان نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور داشت علاوه بر دریافت حقوق و مزایا و هزینه های که بر کشور تحمیل میکرد و عملا در راستای وابستگی همه ارکان کشور به آمریکا و تزریق بذر نا امیدی در جامعه تلاش میکردند . و همچنین عظمت و اقتداری که بخاطر حضور بی قید شرط خود که در استراتژیک ترین نقطه جهان برای خود به ارمغان آورده بود ، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن فتح لانه جاسوسی که فریاد مرگ بر آمریکا بر سر استکبار جهانی لرزه بر اندام آمریکای استعمارگر انداخت و قدرت پوشالی و هیبت آنان را در چشم جهانیان فرو ریخت .

آنها که ناتوان از درک ملتی استقلال‌طلب و آزادی‌خواه بودند، دست به اقداماتی بر ضد انقلاب مردم ایران زدند؛ از جمله قطع کامل روابط سیاسی ، حمله نظامی و تجاوز به خاک کشورمان و محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارایی ها و اموال ایران و... که هیچ ‌کدام تاکنون درعزم ملت ایران برای مقابله با ظلم و بی‌عدالتی جهانی ومنشا اصلی آن در جهان یعنی استکبار جهانی و آمریکا خللی وارد نکرده است بلکه عدم وابستگی به بيگانگان، رد سلطه پذيري، رابطه بر اساس احترام متقابل، پیشرفت اقتصادی و رسیدن به قلّه های ترقّی و توسعه در ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، برابری در اجرای قانون و تحقق عدالت و برچيدن بساط ظلم و فساد که از اهداف انقلاب اسلامی بود را به ارمغان آورد که بی شک، سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و یادآور حوادثی است که در نهایت در گام اول انقلاب به شکل گیری و تقویت انقلاب اسلامی و طرد شدن استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار در جهان منجر شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: