سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۹۰۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸- ۴۸: ۱۲
مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین شاهرود گفت: هفته وحدت، مظهر تجلی حضور یکپارچه مسلمین در عرصه‌های مختلف است که این وحدت به زنده نمودن هویت اسلامی و حریت انسانی منجر می‌شود.
محمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در شاهرود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت به تمام مسلمین جهان افزود: هفته وحدت، مظهر تجلی حضور یکپارچه مسلمین در عرصه‌های مختلف است، پیام هفته وحدت انسجام بین مسلمین است که این وحدت منجر می‌شود به زنده کردن هویت اسلامی و حریت انسانی و همچنین هوشیاری در قبال مسائل پیچیده دشمنان و شیاطینی که از اسلام کینه به دل دارند.
این کارشناس فرهنگی اظهار داشت: وحدت و وفاق اجتماعی یکی از مهمترین ایده‌هایی است که انسان‌ها خصوصاً مسلمانان از روزگار آغازین اسلام تا به حال، با توجه به اصول و مبانی اسلامی پیگیر آن بوده و در تلاش‌اند که یک نظریه و استراتژی واحدی، در ابعاد مختلف، متناسب با مقتضیات زمان، ارائه دهند. مفهوم وحدت اسلامی به‌صورت نظری در متون و منابع اصیل اسلامی به‌ویژه در قرآن‌کریم به تعابیر مختلفی، چون، امت واحده، برادری و اعتصام به حبل الله و... مطرح شده است.
میلاد حضرت رسول‌اکرم (ص) نقطه عطفی در رسالت انبیاء و آغاز تحولی شگرف درجامعه بشریت بود و کتاب مقدس و همیشه جاوید این پیامبر عظیم‌الشأن دریائی از معرفت، حکمت، عقل و درایت، علم و دانائی را به جهانیان عرضه کرد و جهانی نو را نوید داد که پایانی بود بر ظلمت و تاریکی‌ها و انوار هدایت جهان را به نور و یکتاپرستی متبلور ساخت، هفدهم ربیع‌الاول همچنین یادآور تولد یکی از نوادر علم و معرفت و دانش و تقوا و پرهیزکاری و بنیان‌گذار مذهب شیعه حضرت امام‌صادق (ع) است که دریای علم‌اش نه تنها جهان اسلام بلکه سرزمین‌های دیگر مذاهب و ادیان را به انوار معرفت روشنائی بخشیده و چشمه جوشان فضیلیت و خردمندی‌اش جهانی را متحیر ساخته است.
وی در پایان با تاکید بر اینکه امیدوارم تمام مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی به این واقف باشند اگر وحدت بین خود را حفظ نکنند دشمنان خواهند توانست در بین مسلمین رسوخ کرده و از بین بردن وحدت بین آن‌ها خواهند شد و مسلمانان را در هر کجای این کره خاکی به انزوا خواهند کشاند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar