سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۹۸۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸- ۵۸: ۱۱
«سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در راستای پاسخگویی به مطالبات تظاهرات‌کنندگان، نقشه‌راهی مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، وی در این نقشه‌راه بر تسریع در انتخاب نخست وزیر مستقلی که از مقبولیت مردمی برخوردار باشد و تشکیل دولتی انتقالی به دور از مداخله‌های خارجی تصریح کرده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر تصویب قانون عادلانه و منصفانه انتخابات و تشکیل کمیساریای مستقل و سالم به منظور مقدمه‌چینی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تاکید کرد تا مردم بتوانند حق قانونی خود در انتخاب نمایندگان‌شان را ایفا کنند.

 

از سوی دیگر شبکه الفرات گزارش داد عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح از صدور دستورالعمل جدید برای حشد شعبی در خصوص مسائل امنیتی خبر داد. وی اظهار داشت دستورات بر این نکته تصریح می‌کند که حشد شعبی صرفا ماموریت‌های امنیتی را که از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح به آنها محول می‌شود، انجام دهند. وی افزود مقرهای حشد شعبی در داخل پایتخت همچنان پابرجا هستند.

اطمینان خاطر ارتش عراق به تظاهرات کنندگان

خبر دیگر اینکه رئیس ستاد مشترک ارتش عراق خطاب به تظاهرات کنندگان عراقی گفت ارتش اینجا حضور دارد تا از شما تا زمان تحقق مطالبات مشروع شما حمایت کند.

سرلشکر عثمان الغانمی در سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی بر گروه تروریستی داعش و آزادسازی موصل تاکید کرد امروز سالروز پیروزی بزرگ بر گروه تروریستی داعش است که این ماموریت دشوار را در شرایط دشوار انجام دادیم و با ایستادگی ملت و شجاعت نیروهای قهرمان و خون شهدا و مجروحان به پیروزی رسیدیم.

وی تصریح کرد نیروهای ارتش عراق برای تامین امنیت تظاهرات کنندگان در صحنه حضور دارند.

حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف النصر هم در سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی بر گروه تروریستی داعش و آزادسازی موصل اظهار داشت ما خواهان وطنی خالی از تروریسم، سهمیه خواهی،فساد، ترس و دنباله‌روی هستیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar