امام جمعه موقت همدان گفت: امروز دشمن با تفرقه افکنی بین حوزه و دانشگاه به دنبال نفود در جامعه است.
کد خبر: ۹۱۹۸۶۷۴
|
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

امروز دشمن با تفرقه‌افکنی بین حوزه و دانشگاه به دنبال نفود در جامعه استبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته همدان با گرامیداشت یاد و خاطر شهید آیت‌الله مفتح، اظهار داشت: خون مطهر این شهید باعث شد پیوند حوزه و دانشگاه گره عمیقی بخورد.

وی بیان داشت: وحدت بین همه جامعه به خصوص استادان حوزه و طلبه‌ها با استادان دانشگاه و دانشجویان رمز موفقیت است.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه در شرایط کنونی که دشمن به دنبال نفوذ است، وحدت حوزه و دانشگاه از مهمترین نیازهای امروز جامعه ما محسوب می‌شود، عنوان کرد: امروز دشمن با تفرقه افکنی بین حوزه و دانشگاه به دنبال نفود در جامعه است.

وی با گرامیداشت هفته پژوهش اضافه کرد: هفته جاری با حضور بزرگان حوزه جشنواره علامه حلی در استان برگزار و از برترین‌های این جشنواره تجلیل شد.

فاضلیان ادامه داد: هفته گذشته نیز کنگره داخلی ایت‌الله تالهی برگزار شد و پنجشنبه هفته آتی کنگره ملی این عالم ربانی برگزار می‌شود.

وی افزود: حوادثی که هفته‌های پیش در کشور رخ داد ۲ عنوان "اعتراض" و "اختشاش" را به دنبال داشت.

امام جمعه موقت همدان ادامه داد: اغتشاش نقشه دشمن بود که از ۲ سال پیش طراحی شده بود و با افزایش قیمت بنزین برنامه خود را عملی کرد.

وی اضافه کرد: دشمن با کُشته‌سازی در شهرهایی همچون شهریار و ملارد به دنبال تحقق اهداف خود بود.

فاضلیان تاکید کرد: موضوع دوم پرونده مطالبات و حق مردم است و چرا در این زمینه باید مسئولان بدون هماهنگی، برنامه ریزی و اطلاع رسانی، مردم را با شوک اجتماعی روبه‌رور کنند.

وی خاطرنشان کرد: توجیه مسائل هنوز صورت نگرفته است که باید انجام شود و مسئولان پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

خطیب جمعه موقت همدان اظهار داشت: مبارزه با گران‌فروشی و حل مشکل حمل و نقل عمومی مطالبه مردم است که مسئولان باید برای آن چاره اندیشی کنند.

وی افزود: حضور مردم در راهپیمایی پس از حوادث اخیر، در خنثی سازی نقشه دشمن تاثیرگذار بود.

فاضلیان با دعوت تمام اقشار جامعه به تقوای الهی افزود: همه آحاد جامعه را به انجام واجبات و مسحبات و ترک منکرات دعوت می‌کنم.

وی ادامه داد: نماز یکی از توشه‌های آخرت است و این نیکی‌ها هستند که امکانات آخرت را برای انسان فراهم می‌کند.

امام جمعه موقت همدان بیان کرد: فکرها، تصمیم‌گیری‌ها و اعمال ما هستند که سرنوشت ما را در آخرت تعیین می‌کند.

وی با انتقاد از افرادی که از بیت‌المال دزدی و از اموال مردم اختلاس می‌کنند، افزود: خدا می‌داند آن‌هایی که برای اختلاس برنامه‌ریزی می‌کنند چه سرنوشتی در آخرت خواهند داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
آخرین اخبار