رئیس سازمان فضایی کشور جهانی شدن یزد را از جمله ظرفیت‌های موجود این شهر دانست و گفت: ایجاد پارک گردشگری فضاپایه می‌تواند علاوه بر ایجاد زمینه جذب بیشتر گردشگر در بحث آموزشی نجوم نیز موثر باشد.
کد خبر: ۹۱۹۸۶۷۸
|
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، رئیس سازمان فضایی کشور در سفر به استان یزد در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر، طرح ایجاد پارک گردشگری فضا پایه را بررسی کرد.

مرتضی براری در این نشست، جهانی شدن یزد را از جمله ظرفیت‌های موجود این شهر دانست و گفت: ایجاد پارک گردشگری فضاپایه می‌تواند علاوه بر ایجاد زمینه جذب بیشتر گردشگر در بحث آموزشی نجوم نیز موثر باشد.

وی هدف از اجرای این طرح را اقتصادی کردن مقوله فضا در یزد برشمرد و افزود: این مهم می‌تواند با ایجاد رغبت بیشتر گردشگران برای سفر به این استان صورت گیرد.

رئیس سازمان فضایی کشور همچنین با بیان اینکه این طرح با مشاوره کارشناسان این سازمان، مشارکت بخش خصوصی و همکاری شهرداری صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: پس از بازنگری‌های گسترده و تایید نهایی شورای شهر و شهرداری یزد در سه مرحله که مرحله اول آن با در نظر گرفتن جایگاه بافت تاریخی در مساحت سه هکتار اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/د 
ارسال نظرات