سردار نظری آمادگی رزم در حوزه بهداشت و درمان را مولفه اساسی و محور اول برشمرد و بیان کرد: این مولفه را به صورت مستمر در نظر داریم و در رزمایش‌ها نیز عملکرد خود را باید مورد ارزیابی قرار دهیم.
کد خبر: ۹۱۹۸۸۶۵
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
به گزارش سرویس جامعه پزشکی خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ سردار یعقوبعلی نظری صبح امروز در چهارمین مجمع تخصصی بهداشت و درمان سپاه که در هتل گلشن رضوی به مدت ۲ روز در حال برگزاری است، اظهار کرد: از نگاه کلان سپاه امام رضا (ع) به موضوع بهداشت و درمان سه محور اساسی را در دستور کار خود داریم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) آمادگی رزم در حوزه بهداشت و درمان را مولفه اساسی و محور اول برشمرد و بیان کرد: این مولفه را به صورت مستمر در نظر داریم و در رزمایش‌ها نیز عملکرد خود را باید مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ ناحیه بسیج و لشکر قدیمی پنج نصر را در خراسان رضوی داریم، خاطرنشان کرد: موضوع بهداشت و درمان باید به صورت مستمر و موثر اجرا شود و تمامی پاسداران عزیزما باید در بخش‌های مختلف آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

سردار نظری خاطرنشان کرد: محور دوم ما خدمت بهداشت و درمان به خانواده است، اگر بخواهیم مادگی خود را در مأموریت‌های سپاه به خوبی انجام دهیم، باید به این محور مهم توجه کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه کسب سرمایه اجتماعی محور سوم ما است، ابزار کرد: در این محور وظیفه ما خدمت به عموم جامعه است، قریب به سه سال و ۶ ماه است که مأموریت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در حاشیه مشهد و خراسان رضوی داریم.

وی افزود: محور‌های ذکر شده نگاه فرماندهی به حوزه بهداشت است، خوشبختانه در این سه محور فعال هستیم.

سردار نظری با اشاره به اینکه در قضایای اخیر سوال این بود که چرا مشهد کمتر درگیر اغتشاشات شد، متذکر شد: واقعیت این است که با استفاده از سرمایه اجتماعی توانستیم اغتشاشات را مدیریت کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) تصریح کرد: اعتقاد داریم با سرمایه اجتماعی که در طول زمان به دست می‌آید، می‌توانیم در تمامی صحنه‌ها فضا‌ها را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: اگر جامعه‌ای دارای سرمایه اجتماعی نباشد و یا تدبیر و استفاده از آن را بلد نباشند در کوچک‌ترین میدان در مقابل دشمن شکست می‌خورند.

سردار نظری با تأکید بر این مطلب که اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی تکیه بر مردم است، متذکر شد: جوهره نظام جمهوری اسلامی معنویت و حضور مردم است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) ادامه داد: تلاش داریم تا سرمایه اجتماعی موجود را افزایش دهیم، زیرا بعد از توکل و توسل از خداوند و امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی می‌تواند پاسخگو مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه در صحنه‌ها شاهد حضور ۶ نوع جمعیت هستیم، عنوان کرد: اراذل و اوباش دسته‌ای هستند که ضریب آن‌ها بالا است، یکی از موضوعات جدی که در دستور کار داریم مدیریت اراذل و اوباش، هدایت و ساماندهی آن‌ها است.

سردار نظری اضافه کرد: در بحث میدیرت اراذل و اوباش به نحو خوبی عمل کرده‌ایم، در سال ۹۶ عده‌ای از آنان را راهی پیاده روی اربعین کردیم که خوشبختانه تحول خوبی در آن‌ها صورت گرفت.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با اشاره به اینکه بستر بهداشت و درمان زمینه خوبی برای افزایش سرمایه‌های اجتماعی است، بیان کرد: اگر سرمایه‌های اجتماعی را از دست بدهیم، نمی‌توانیم صحنه‌ای را مرتبط با نظام اسلامی مدیریت کنیم.

وی با تاکید بر این مطلب که پایه قدرت در نظام مقدس اسلامی مردم هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه بدنه مردم تحت تاثیر عملیات روانی استکبار هستند و به همین علت معترض هستند.

سردار نظری یادآور شد: اگر در بحث بهداشت و درمان به خوبی مدیریت و ساماندهی انجام شود، در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی بیمه می‌شود و تاثیر عملیات روانی دشمن کاهش پیدا می‌کند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه در شرایط حساسی هستیم، عنوان کرد: خوشبختانه از لحاظ فکری و ماهیتی قدرت و توان نظام مقدس جمهوری اسلامی بالا است.

وی افزود: اگر خدمت مستمر در حوزه بهداشت و درمان به عموم مردم صورت بگیرد، تولید سرمایه اجتماعی اتفاق می‌افتد و می‌توانیم توطئه‌های دشمنان را از زاویه مردم خنثی کنیم.


ارسال نظرات