رویداد استارتاپی شاهکار با محوریت پزشکی و فناوری در مجموعه شتابدهنده و فضای کار اشتراکی شاهکار دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد.
کد خبر: ۹۱۹۸۹۳۵
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، رویداد استارتاپی شاهکار با محوریت پزشکی و فناوری به مدت سه روز در مجموعه شتابدهنده و فضای کار اشتراکی شاهکار دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.
این رویداد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، شهرداری شاهرود و مشارکت ۹۴ نفر از دانشجویان و تعدادی از دانش آموزان استان سمنان و استان گلستان همراه بود که شرکت کنندگان در قالب ۱۰ تیم به آموزش، رقابت و تمرین برای ورود به بازار واقعی پرداختند.
این رویداد با سخنرانی دکتر محمد مهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود، مهندس احمدی شهردار شاهرود و دکتر امامیان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افتتاح گردید.
دکتر فاتح ضمن خیرمقدم، از دکتر دستفان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، دکتر حسینی رئیس اداره کارآفرینی، آقای یونسیان کارشناس این حوزه، تیم دانشجویی و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود و همچنین شهرداری شاهرود قدردانی نمود. وی به دغدغه بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و با بیان اینکه شتاب دهنده شاهکار به عنوان فضای کار اشتراکی دانشگاه وظیفه شناسایی و انتخاب و راه اندازی تیم‌های استارتاپی را به عهده دارد، گفت: روزی که مرکز شتابدهنده و مرکز کسب و کار اشتراکی شاهکار با حضور معاون وزیر افتتاح شد امید داشتیم به برگزاری رویداد‌های این چنینی که خداروشکر محقق شده است.
رئیس دانشگاه به همکاری شتابدهنده آواتک و هم آوا، دورهمی شرکت ها، استارتاپ‌ها و شتاب دهنده ها، تقویت استارتاپ‌های دانشجویی و حمایت از تجاری سازی و ایجاد اشتغال تاکید نمود و به بیان دوره‌های برگزار شده در اداره کارآفرینی دانشگاه و استارتاپ‌های مستقر شده در شاهکار پرداخت.
دکتر فاتح آموزش و کار تیمی در کارگاه‌های آموزشی، ارائه ایده‌ها و نحوه عملی کردن آن‌ها و همچنین ایجاد کسب و کار نوپا را از جمله اهداف استارتاپ ویکند عنوان نمود. وی ضمن تاکید بر توسعه خدمات دانش بنیان و توسعه زیرساخت‌های کارآفرینی، دانشگاه را در راستای حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین معرفی کرد.
در ادامه مهندس احمدی شهردار شاهرود و دکتر امامیان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خصوص این رویداد به بیان سخنرانی پرداختند و راه برون رفت از مشکلات جاری علوم و تحقیقات را اعتماد به جوانان و امکان فضای تعاملی برای بهره مندی از استعداد‌های درخشان عنوان نمودند.
پس از افتتاحیه، شرکت کنندگان به ارائه بیش از ۵۴ ایده پرداختند که پس از رای گیری ۱۰ ایده برتر انتخاب و تیم‌ها حول این ۱۰ ایده تشکیل شدند. در طی این رویداد کارگاه‌های ارائه آسانسوری و تیم سازی، نحوه طراحی مدل کسب وکار، MVP و اعتبارسنجی و در انتها کارگاه نحوه ارائه به سرمایه گذار توسط ۴ نفر از منتور‌های مجرب از شهر مشهد به دانشجویان ارائه گردید و دانشجویان با یادگیری این مهارت‌ها به رقابت با یکدیگر پرداختند. در ادامه و روز سوم، تیم‌ها به ارائه ایده‌های خود به داوران (۳ داور از دانشگاه صنعتی شاهرود و ۳ داور از دانشگاه علوم پزشکی) پرداختند و در نهایت ۳ تیم برتر و ۱ تیم شایسته تقدیر شناخته شد.
در مراسم اختتامیه جوایز تیم‌های منتخب با حضور دکتر دستفان معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شاهرود و دکتر امامیان معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اهداء شد.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار