معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها از صدور ۵۶ هزار گواهی مهارت برای زندانیان خبر داد و گفت: به همت انجمن‌های حمایت از زندانیان، ۸۷ میلیارد کمک مادی به خانواده زندانیان شد.
کد خبر: ۹۱۹۹۴۶۸
|
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

به گزارش خبرگزرای بسیج از لرستان، ابوالفضل حجتی پور امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان های لرستان با بیان اینکه احکام اسلام مترقی اسلام مبتنی بر عدالت ترمیمی است؛ آنچه در حوزه احکام اسلامی مربوط به احکام فردی و جمعی است همه مبتنی بر عدالت ترمیمی است اظهار داشت: اگر توصیه به صدقات و قرض الحسنه و دستگیری فقرا شده همه در حوزه عدالت ترمیمی و پیشگیری از وقوع جرم و تحقق عدالت اجتماعی است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با تاکید بر اینکه آیین نامه سازمان زندان ها و آیین دادرسی کیفری همه در مقوله عدالت ترمیمی قابل تفسیر هستند، افزود: تلاش قانون گذار و سیاست گذاران ما این است که بتوانند زندان را در مقوله اصلاح و تربیت ببینند، با ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی مدیریت شود؛ هرچند منابع مادی و انسانی کافی در اختیار نیست.

حجتی پور با اشاره به اینکه بخشی از خدمات اصلاحی ما در حوزه فرهنگی و تربیتی و آموزش های رسمی و غیررسمی است، گفت: سعی بر این است نماز را در زندان ها ترویج دهیم و زندانی را با خدا آشتی دهند. بیش از هزار مبلغ در زندان ها این امر مقدس را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۴۸ دارالقرآن فعال در زندان های کشور داریم و سعی بر این است زندانیان با قرآن مانوس شوند، تصریح کرد: تنها در رشته حفظ قرآن ۲۱ هزار نفر فعال هستند؛ از یک جزء گرفته تا ۳۰ جزء را حفظ هستند.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با تاکید بر اینکه بحث ورزش و هنر در جهت اصلاح زندانیان استفاده شده، افزود: مهارت آموزی بخشی از اقدامات اصلاحی و تربیتی است؛ در سال گذشته ۵۶ هزار گواهی مهارت که به تایید سازمان فنی و حرفه ای رسیده صادر شده و تحویل زندانیان شده است.

حجتی پور با اشاره به اینکه ۲۵ هزار نفر در اشتغال مولد در زندان مشغول به کار شدند، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲۰ انجمن حمایت از زندانیان در کشور داریم که در سال گذشته ۸۷ میلیارد کمک مادی به خانواده زندانیان کرده اند.

وی با بیان اینکه سعی مراکز خدمات و مراقبت های بعد از خروج بر این است که زمینه اشتغال افراد فراهم شود، تصریح کرد: در سال گذشته ۳۵۰۰ نفر از زندانیان آزاد شده مشغول به کار شده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار