سید ساجد یعقوبی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی، طرح «راهبران شغلی» در دستور کار این نهاد قرار دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینان و صاحبان مشاغل بتوانیم پایداری اشتغال و درآمد طرح‌های اجرایی را ارتقا دهیم.
کد خبر: ۹۱۹۹۵۱۸
|
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

«راهبران شغلی» برنامه مهم کمیته امداد در اشتغال‌زایی مددجویان اردبیلی

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، منصور سیفی در نشست تخصصی با رئیس هیات ارزیابی و نظارت بر طرح‌های «راهبران شغلی» استان اردبیل گفت: در قالب طرح «راهبران شغلی»، مددجویان به کارآفرینان حرفه‌ای استان اردبیل که تجربه و فعالیت‌های موفقیت‌آمیز داشته‌اند، معرفی می‌شوند و کارآفرینان نیز آنها را در اشتغال موردنظرشان راهبری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارخانه، کارگاه‌های تولیدی و کارآفرینانی که می‌توانند هدایت شغلی مددجویان تحت حمایت را بر عهده گیرند، تلاش داریم گام‌های موثری در زمینه اشتغال‌زایی برداریم، بیان کرد: از صاحبان مشاغل و کارآفرینان خواستاریم تا با همیاری‌های گسترده‌تر، کمیته امداد استان اردبیل را در هدایت و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و افراد نیازمند جامعه یاری کنند.

سیفی با بیان اینکه طرح «راهبران شغلی» در دستور کار امدادگران کمیته امداد استان اردبیل برای فراهم کردن زمینه‌های اشتغال پایدار خانوار تحت حمایت قرار دارد، افزود: همچنان در حال رایزنی با صاحبان مشاغل و کارفرمایان هستیم تا با استفاده از این ظرفیت، مددجویان بیشتری وارد بازار کار شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در طرح «راهبران شغلی» کارآفرینان آموزش‌های کاربردی و لازم را به مددجویان ارائه می‌کنند، گفت: با تأمین مواد اولیه، محصول با برند برتر و نظارت راهبر تولید و به صورت تضمینی خریداری شده و یا به بازار عرضه می‌شود.

وی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به کارآفرینان را در صورت به کارگماری مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: به ازای اشتغال‌زایی و پرداخت بیمه طبق قانون کار برای هر یک از مددجویان، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کارفرمایان و صاحبان مشاغل قرار داده می‌شود.

سیفی با بیان اینکه کمیته امداد استان اردبیل بر اساس راهبردهای هدف‌گذاری شده به سمت خوداتکایی خانوار تحت حمایت حرکت می‌کند که از این ‌طریق اشتغال پایدار برای آنها ایجاد شود، بیان کرد: ۴۵۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در هشت ماهه سال‌جاری از طریق طرح «راهبران شغلی» وارد بازار کار شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل به انعقاد تفاهمنامه همکاری با کارخانه‌های فعال استان اردبیل اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم با تمامی کارخانه‌های صنعتی و کارگاه‌های کوچک وارد گفت‌وگو شویم تا از طریق مشوق‌های کارآفرینی بتوانیم با کاریابی برای مددجویان تحت حمایت، آنها را به سوی اشتغال پایدار هدایت کنیم.

وی با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار