خبرهای داغ:
رییس حوزه هنری قزوین در دیدار با بیت آیت‌الله باریک‌بین بر ضرورت پرداختن بر ابعاد مختلف شخصیت بزرگان دینی و چهره های مبارز انقلابی تاکید کرد.
کد خبر: ۹۱۹۹۵۳۶
|
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار بسیج قزوین، علی هوشمند به همراه جمعی از کارشناسان حوزه هنری در دیدار با حجت‌الاسلام محمدحسن باریک بین گفت: برای معرفی شخصیت، مبارزات سیاسی و فعالیت های فرهنگی و عمرانی مرحوم آیت‌الله باریک‌بین لازم بود از یک پژوهشگر قزوینی بهره‌مند شویم که محضر ایشان را درک کرده باشد تا بتوانیم ضمن امانت‌داری و رعایت جنبه‌های علمی، گامی هر چند کوچک در جهت معرفی آن عالم ربانی ادای دین کرده باشیم.

رییس حوزه هنری قزوین افزود: کار جمع آوری اسناد، انجام مصاحبه ها، پژوهش، نویسندگی کتاب ارزشمند «سلوکی در پروا» توسط مسعود آتشگران که از چهره های دانشگاهی و مسلط به تاریخ انقلاب اسلامی انجام پذیرفته است، امیدواریم با بهره گیری از نظرات بیت آن مرحوم این کتاب چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

 

بیان خاطرات از سوی 80 راوی

در ادامه دیدار مسعود آتشگران گفت: در این کتاب تلاش کرده ایم ضمن معرفی شخصیت «آیت الله باریک بین» نقش ایشان در مبارزات مردم قزوین در پیش از پیروزی انقلاب و فعالیت های صورت گرفته آن مرحوم در سال های بعد از انقلاب اسلامی بررسی شود.

این نویسنده خاطرنشان کرد: برای تدوین «سلوکی در پروا» با بیش از 80 نفر گفتگو شده، همچنین اسناد ساواک و عملکرد دوران خدمت آیت‌الله باریک‌بین بررسی شده است.

وی افزود: این کتاب با هدف الگوسازی، معرفی خدمت‌گذاری با تقوی و تأثیرگذاری فرهنگی عالمی ربانی که هم‌زمان در صحنۀ سیاسی و تحولات اجتماعی حضور فعال داشته، نگاشته شده است؛ در طراحی فرم و نوع قلم نگارش اثر که محتواها براساس آن پالایش، گزینش و چینش می‌شوند، ملاحظاتی در نظر گرفته شده که به حساب آوردن دایرۀ گسترده‌ای از خوانندگان از اهم آن می‌باشد.

وی یادآور شد: در این اثر تلاش شده دو رویکرد گزارش/ توضیح و خاطره/ واقعه، ذیل ترکیبی از زندگی‌نامه، کارنامه، وقایع‌نگاری و شخصیت‌پردازی قهرمان واقعه در بستر زمینه و زمانه، نشانه‌های عالمی مبارز و پرهیزگار نمایان گردد.

در این نشست مرتضی روزبه استاندار اسبق قزوین ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته معرفی سیره آن مرحوم در ساده زیستی، تقوا، اخلاق، توجه به محرومین را برای نسل جوان و ارائه الگو به جامعه ضروری برشمرد.

 

1010/د30/ب

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار