همایش رسالت دانشگاهیان در برابر استکبار جهانی با حضور دکتر جواد منصوری سفیر سابق ایران در چین و پاکستان و جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در سالن اجتماعاعت مجتمع علوم انساني اين دانشگاه برگزار شد.
کد خبر: ۹۱۹۹۸۶۴
|
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، دکتر جواد منصوری، سفیر اسبق ایران در چین و پاکستان در اين همايش  در رابطه با "مختصات استکبار آمریکایی" به بيان مطالبي پرداخت و گفت: در قرآن كريم در رابطه با دشمن شناسی و راه‌های مقابله با آن و دوست شناسی و راه‌های ارتباط با دوستان بسيار تاكيد شده است.

دانشگاه بايد وسيله‌ای براي حل مسایل کشور باشد

وي با اشاره به اينكه ۷۳ خصلت كافران در قرآن آمده است، افزود: شناخت دشمن ضرورت بقاء است، به هرنسبت كه دشمن را بيشتر بشناسيم و ابزار مناسب براي مبارزه تهيه كنيم به همان نسبت ماندگاريم.

وي زياده طلبی را از مهمترين ويژگي‌ها و مختصات استكبار برشمرد و گفت: دشمن برای خود محدوديتی قائل نيست و تصرف اموال و سرزمين و جناياتشان دركشورها توقف ناپذيراست.

دكتر منصوری؛ با تاكيد براينكه عدالت برای دشمنان به دليل اينكه به خدا و قيامت ايمان ندارند، بی‌معنی است، تصريح كرد: با اين انسان‌ها نمی‌توان براساس منطق بحث و تبادل نظر كرد چرا كه آنها اصلا منطق ندارند.

دانشگاه بايد وسيله‌ای براي حل مسایل کشور باشد

وي با بيان اينكه نظام سلطه نه تنها برای هيچ ملتی غير از خودش ارزش قائل نيست بلكه برای اديان وقانون ساير كشورها نيز احترام قائل نمی شود گفت: امروز پيام اسلام، نظام سلطه جهانی را متزلزل می‌كند و آنها خود احساس كرده‌اند كه سقوط خواهند كرد.

نويسنده كتاب ويژگي‌های امپرياليسم با بيان اينكه آمريكا رفتنی است همانطور كه امروز اثری از شوروی نيست، اظهار داشت:« نيكسون رئيس جمهور وقت آمريكا گفته بود كه ما نابود خواهيم شد زيرا كه به مردم ظلم می‌كنيم مثل امپراطوری‌هايی كه توسط برده‌ها از بين رفتند و آمريكا كه توسط كشورهای جهان سوم از بين خواهد رفت».

وي با تاكيد براينكه ما با انقلاب اسلامي وفرهنگ شيعی،رهبری و ولايت فقيه و فرهنگ شهادت تعيين كننده آينده دنيا هستيم، خاطر نشان كرد:  امام(ره)  فرمودند: « ملتی كه شهادت دارد اسارت ندارد».

وي با اشاره به راه اندازي كرسی استعمار ستيزی در دانشگاه تاكيد كرد و گفت: دانشگاه قبل از اينكه مكاني براي دريافت مدرك و ايجاد شغل باشد بايد وسيله اي براي حل مساله باشد.

در اين همايش دکتر مسعود طاهری لاری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد، حجت الاسلام مهدوي نسب مسوول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي نیز حضور داشتند.

منبع: روابط عمومی بسیج اساتید استان خراسان رضوی

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار