سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۱۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸- ۰۶: ۲۲
روابط عمومی سپاه رفسنجان
دربارۀ انتخابات، معارف دینی بسیاری هست که ما طلبه‌ها هنوز به مردم منتقل نکرده‌ایم؛ مثل مفهوم خاذلین و ناصرینِ حق
به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان؛
 استاد پناهیان :
ایام انتخابات، یک فرصت عالی برای انتقال حقایق و معارف دینی به مردم است
دربارۀ انتخابات، معارف دینی بسیاری هست که ما طلبه‌ها هنوز به مردم منتقل نکرده‌ایم؛ مثل مفهوم خاذلین و ناصرینِ حق
امام (ره): در ایام انتخابات، حوزه‌ها دست از کار بردارند و به موضوع انتخابات بپردازند.

انتخابات، فرصتی برای معرفی حقایق دین

ما انتخابات را بیشتر از اینکه یک فرصت سیاسی تلقی کنیم، یک فرصت معنوی و معرفتی تلقی می‌کنیم. در این ایام یک فرصت بسیار عالی برای گفتگوی دینی و انتقال معارف دقیق و مهم دین، پدید می‌آید، ولی ما طلبه‌ها معمولاً از این فرصت، استفاده نمی‌کنیم.

بسیاری از حقایق مهم تاریخ اسلام و بسیاری از آیات و روایات را جز در فرصت انتخابات، نمی‌توانیم برای مردم بیان کنیم؛ چون در مواقع دیگر، شنوندۀ لازم را ندارد و گوش‌ها آمادۀ شنیدن این حقایق دین نیستند.

قدردانی از این فرصت انتخابات، چقدر مهم است؟ مؤمنین اگر با این فرصت، خاذلانه برخورد کنند و جزو خاذلینِ حق باشند (به‌جای اینکه جزء ناصرین حق باشند) چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آن‌هایی که در زمان علی (ع) جزو خاذلین بودند، در زمان امام‌حسین (ع) جزو قاتلین شدند! و آن‌هایی که در ماجرای کربلا، جزو خاذلین بودند، حتی اگر بعداً جزو توابین شدند و به شهادت رسیدند، ابداً به مقام شهدای کربلا نرسیدند.

دربارۀ انتخابات و رأی‌دادن مباحث دینی و معرفتیِ بسیاری وجود دارد که ما طلبه‌ها هنوز بعد از چهل سال، با مردم در میان نگذاشته‌ایم. باید آیات و روایات مربوط به این موضوعات را پیدا کنیم و برای مردم توضیح بدهیم و بگوییم که چه‌کار باید کرد؟

امام (ره) می‌فرمود:: در ایام انتخابات، آن اشخاصى که در حوزه‏‌ها هستند، باید دست از کار‌ها بردارند و راه بیفتند توى شهر‌ها و روستا‌ها و مردم را دعوت کنند به دخالت در امور، به انتخاب یک رئیس‌جمهور صحیح... اگر شما این کار را نکنید، آنهایى که بر ضد شما هستند، این کار را مى‏‌کنند و تبلیغ مى کنند (صحیفه امام/ج ۱۵/ ص. ۱۶)

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: