سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۲۱۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸- ۴۴: ۱۱
سخنران ویژه مراسم 22 بهمن بندرعباس گفت: راه مقاومت در طول تاریخ به پیروزی منتهی شده اما ذلت‌خواهان نابود شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان ،آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایان بندرعباسی در کرانه نیلگون خلیج فارس در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی بخصوص شهدای گرانقدر استان هرمزگان اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) آنهم در کشوری که ژاندارم آمریکا در منطقه بود، برای آمریکایی‌ها و دیگر ابرقدرت‌های آن دوران سخت تمام شد و لذا آنان برای جلوگیری از قدرت گرفتن این انقلاب دست به هر توطئه و اقدامی زدند.

وی با بیان این که دشمن از عظمت انقلاب اسلامی 22 بهمن ملت ایران بر خود لرزید، افزود: کینه‌ورزی و توطئه بر علیه ملت ایران در طول این 41 سال اخیر حتی در یک روز نیز تعطیل نشده است و دشمن به طور مستمر در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی در اشکال مختلف است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان ادامه داد: هدف آنان از این همه توطئه و فشار آن بوده و هست که انقلاب اسلامی را در درون مرزهای خود زمین‌گیر کرده و نگذارند تا پیام این انقلاب که همانا عزت‌طلبی و ایستادگی بر روی پای خود است، به جهان رسیده و تجربیات این ملت به دیگر ملل آزادی‌خواه و عزت طلب جهان منتقل شود.

آیت‌الله ملک‌حسینی با اشاره به نقش ایران پیش از انقلاب در خدمت به آمریکا و منافع استکباری آن در منطقه، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ضربه بزرگی به منافع آمریکایی‌ها در منطقه بود و سبب شد تا آنان جنگی تمام عیار را با ملت ایران به راه بیاندازند و برای 8 سال انقلاب ما را درگیر با جنگی کنند که میان دو کشور اسلامی در جریان بود.

وی به نقش رهبری و مرجعیت دینی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نیز اشاره‌ای کرد و عنوان داشت: امام راحل (ره) و پس از آن رهبر معظم انقلاب اسلامی تا به امروز اجازه نداده‌اند که دشمنان عزت و اقتدار ملت ایران را خدشه کنند و این عزت برای ما یک سرمایه عظیم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تجلیل از حضور باشکوه مردم انقلابی بندرعباس در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: آفرین بر شما مردمی که در برابر همه این فشارها ایستاده‌اید و راهی را برگزیده‌اید که بدون شک همچون راه انبیاء اگر چه سختی دارد اما پیروزی نهایی با اوست.

آیت‌الله ملک‌حسینی ادامه داد: راه انبیا نیز در گذشته ساده نبوده است. همواره سختی وجود داشته اما روزهای روشن نیز وجود دارد. فتح و پیروزی برای حق رقم زده خواهد شد و وعده خداوند در این زمینه استوار است.

وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی دشمنان بر علیه ملت ایران، خاطرنشان کرد: مسیر ما مسیر سختی بوده است و در این راه صبر و تقوا به مدد مردم ایران آمده است اما وعده پیروزی نزدیک است و بشارت خداوند محقق خواهد شد و خدا امتی که عزت‌طلبی و استقلال را برگزیند، کمک خواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شاید بتوانیم راه دیگری داشته باشیم. شاید بتوانیم دست از مقاومت بکشیم اما اگر تاریخ را بخوانیم خواهیم دید که آنان که شبهه‌ای در مقاومت داشته و راه ذلت و تسلیم را در پیش گرفتند، چه سرنوشتی پیدا کردند. تاریخ پیش روی ما قرار دارد و ما با اندک مراجعه‌ای به تاریخ می‌توانیم سرنوشت اقوام مختلف را ببینیم.

وی افزود: دشمن با ترور حاج قاسم سلیمانی گمان کرد که ریشه مقاومت در وجود ملت ایران خشکانده است اما حضور بی‌سابقه و باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر او در خوزستان، تهران، مشهد، قم و کرمان نشان داد که راه شهادت در وجود ملت ایران نهادینه شده است.

آیت‌الله ملک‌حسینی با بیان این که انقلاب اسلامی برخواسته از اراده ملت ایران در مسیر کسب استقلال و عزت ملی است، افزود: انقلاب اسلامی شیوه زندگی شرافت‌مندانه را به ملت‌های منطقه آموخت و موجب شد تا ملت‌ها از انقلاب اسلامی 22 بهمن 1357 ما الگو بگیرند. همان طور که دیدیم مردم عراق پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی به میدان آمدند و فریاد خروش بر علیه آمریکای تروریست و جنایت‌کار سردادند.

آیت‌الله ملک‌حسینی با اشاره به ابعاد فکری و اعتقادی انقلاب اسلامی و تأثیر آن در حفظ آن تا به امروز، تصریح کرد: قدردانی از خون مطهر شهدا با حضور به موقع ودشمن شکن در صحنه میسر است و بحمدالله ملت انقلابی ما همیشه پای انقلاب، نظام و دستاوردهای آن ایستاده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اهمیت صیانت از این حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: انتخاباتی مهم در راه است و همه تأکید دشمنان بر برگزاری ضعیف این انتخابات با مشارکت پائین است اما به لطف خدا و با بصیرت مردم ایران، حضوری باشکوه‌تر از هر دوره را شاهد خواهیم بود چرا که انتخابات دوم اسفند ماه قوام بخش امنیت و اقتدار کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar