سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۲۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹- ۵۵: ۱۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین
حجت الاسلام مجیدی گفت: این دستگاه قابلیت تولید روزانه بیش از 8 هزار عدد ماسک را دارد و کش دوزی ماسک ها به همت خواهران بسیجی در حال انجام می باشد که با عنایت خدا، امروز این کارگاه راه اندازی شد.

حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین بیان کرد: به همت اداره کل اوقاف استان و موقوفه حاج محمدحسین خزانه شهرستان البرز، با خرید یک دستگاه تولید ماسک از امروز ، روزی هشت هزار ماسک تولید می شود.

 

 وی ضمن اشاره به راه اندازی کارگاه تولید ماسک با مشارکت و همت اوقاف موقوفه حاج محمد حسین خزانه گفت: این دستگاه قابلیت تولید روزانه بیش از 8 هزار عدد ماسک را دارد و کش دوزی ماسک ها به همت خواهران بسیجی در حال انجام می باشد که با عنایت خدا، امروز این کارگاه راه اندازی شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به طبخ و توزیع وعده غذایی کادر درمانی و جهادگران مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: طبخ غذا در دو نوبت ناهار و شام و همچنین تهیه میان وعده در آشپزخانه امامزاده زبیده خاتون(س) انجام می شود که توزیع این بسته های غذایی با نظارت کامل دانشگاه علوم پزشکی قزوین انجام می شود. 

 

حجت الاسلام مجیدی عنوان کرد: میزان طبخ غذا بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی روزانه بین 200 تا 1000 پرس غذا در هر وعده متغیر می باشد.  

 

وی همچنین با اشاره به دوخت لباس کادر درمان افزود: دوخت لباس‌ از 25 اسفند ماه آغاز شده که پس از اخذ مجوز، تهیه مکان، پارچه و ملزومات لازم و تاییدیه از سوی دانشگاه علوم پزشکی، دوخت لباس سرهمی و گان، آغاز شد.

 

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اضافه کرد: این تولیدات به صورت صد در صد رایگان و تحت نظر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به تمام بیمارستان‌های استان اهداء می‌شود و در صورت نیاز و با توجه به موقعیت بیمارستان صحرایی در نظر داریم با دوخت روبالشتی و روتختخوابی و چادر نماز، نیاز این مرکز را تامین نماییم.

 

حجت الاسلام مجیدی ضمن اشاره به توزیع بسته های حمایتی بین خانواده های بی بضاعت از سوی چند تن از واقفین قزوین خاطرنشان کرد: در کنار تمام اقدامات اداره کل اوقاف استان قزوین، حمایت از خانواده های بی بضاعت از محل درآمد موقوفات استان، بالغ بر 400 میلیون تومان انجام شد که مبلغ 260 میلیون تومان به صورت نقد و مابقی به صورت بسته های ارزاق بین جمعیت هدف توزیع شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: از محل درآمد موقوفه امین الرعایا، موقوفه نظری و موقوفه امینی، مبلغ سی میلیون تومان به انجمن حمایت از بیماران خاص قزوین جهت خرید ماسک و بسته های بهداشتی اهدا شد.

 

گفتنی است از محل درآمد موقوفات استان قزوین، با احتساب مبلغ بسته های حمایتی و نیز کمک هزینه خرید ملزومات پیشگیری از بیماری کرونا، تا کنون 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که این مبلغ غیر از هزینه ایجاد شده در طبخ غذا و دوخت لباس کادر درمانی و جهادگران از سوی اداره کل اوقاف استان قزوین می باشد.

 

۱۰۱۰/گ۳۰/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar