سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۳۰۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹- ۲۲: ۱۱
رئیس بیمارستان بقیة الله (عج) از مراجعه بیش از 14 هزار بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع به این بیمارستان خبر داد و گفت: هزینه درمان بیماران نیروهای مسلح در این بیمارستان کاملا رایگان است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، دکتر حسین صمدی نیا، رئیس بیمارستان بقیة‌الله (ع)، درباره «چگونگی ارائه خدمات به بیماران مبتلا کرونا در این بیمارستان»، اظهار داشت: مجموعه مراکز درمانی که در کشور  فعالیت می‌کنند چند دسته هستند؛ یک دسته مراکز درمانی هستند که به صورت کاملا دولتی فعالیت می‌کنند؛ یعنی افرادی که مراجعه می‌کنند با بیمه‌های پایه مورد مداوا قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد:  تدبیر شده است تا تقریبا همه بیماران مبتلا به کرونا که از  بیمه پایه برخوردار هستند با همان بیمه  مورد مداوا قرار گیرند.بخشی از بیماران بیمه‌های تکمیلی دارند؛ یعنی با این بیمه می‌توانند تمام یا بخش زیادی از آن را  پوشش دهند.

رئیس بیمارستان بقیة‌الله (ع) افزود: متأسفانه بخشی از بیماران مراجعه کننده  به مراکز درمانی از هیچ بیمه‌ای که پوشش درمانی بدهد برخوردار نیستند؛ ضمن اینکه چالشی که به تازگی ایجاد شده این است که هزینه بیمارانی که مبتلا به کرونا هستند به خاطر مواردی که باید مورد استفاده قرار گیرد و در حالت عادی کاربردی ندارند؛ مانند استفاده از ماسک، لباس یکبار مصرف، دستکش و شستشو با مواد ضد عفونی کننده و موارد دیگر، طبعتاً هزینه‌های افزایش یافته‌ای به همه مراکز درمانی کشور تحمیل کرده است.

صمدی نیا خاطرنشان کرد: همه ارکان نظام تلاش می‌کنند تا این موارد را به حداقل رسانده و جبران کنند.  افرادی هستند که در این مسیر هزینه‌های صورت گرفته به بیماران دچار مشکل مالی کمک می‌کنند اما  بخشی از هزینه‌های درمانی که در مراکز درمانی صورت می‌گیرد، درمان‌های جدیدی که اجرا می‌شود و بسیاری از تخت‌های ویژه، هزینه‌های گزافی دارد که مجموعه مراکز درمانی با کمک سیاستگذران سلامت در تلاش هستند این هزینه ‌ها را به حداقل برسانند.

وی در پاسخ به این پرسش که «برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان چقدر هزینه دریافت می‌شود؟»، بیان داشت: بیمارستان بقیة الله جزء بیمارستانهایی است که با توجه به تعلق سازمانی به سپاه و اینکه مهمترین  بیمارستان آن است، غالب مراجعان آن مربوط به نیروهای مسلح هستند. بیماران نیروهای مسلح  نیز با پوشش خوب بیمه پایه و تکمیلی بیمه نیوری مسلح تمامی هزینه‌های آنها به صورت رایگان محاسبه می‌شود.

رئیس بیمارستان بقیة‌الله (ع) درباره اینکه «از ابتدای شیوع کرونا در کشور چه تعداد بیمار پذیرش شده اند»، ابراز داشت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا کنون به صورت سرپایی بیش از 14 هزار بیمار مراجعه کننده داشتیم و حدود 2700 نفر از این افراد نیز بستری شده و بسیاری از آنها ترخیص شده‌اند.

صمدی نیا متذکر شد: تمامی پروتکل‌هایی که در دنیا و ایران مورد تأکید قرار گرفته در این بیمارستان به کار گرفته شده و با نظارت مسئولان وزارت بهداشت این روند ادامه دارد.

صمدی نیا تصریح کرد: بیش از 500 تخت برای درمان بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی اختصاص داده‌ایم که بیش از 100 تخت از این تعداد تخت‌های ویژه هستند؛ ضمن اینکه نقاهتگاه ما نیز بیش از 1000 تخت ظرفیت دارد که الحمدالله هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar