سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۴۵۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹- ۲۳: ۰۶
تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی:
کامران غضنفری گفت: برخی سعی می‌کنند خط و مشی اصلی حضرت امام را تحریف کنند و به دورغ به امام نسبت بدهند که ایشان پشت پرده دنبال ارتباط با آمریکا بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، کامران غضنفری تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی با اشاره به تلاش برخی جریان‌های سیاسی جهت تحریف راه و اصول امام خمینی (ره) گفت: یکی از مواردی که در این چند سال گذشته سعی داشتند حضرت امام را به گونه‌ای دیگری به مردم معرفی کنند تحریف ابعاد وجودی خود امام است.

امام تحصیلات حوزوی را مساوی با گوشه‌نشینی نمی‌دانست

وی افزود: امام فقیهی برجسته، فیلسوفی بزرگ و عارفی صاحب‌نظر و اهل خشوع و تضرع بود، اما در عین حال یک مجاهد بزرگ بود و از همان دوران جوانی جهاد در راه خدا را در پیش گرفته بود و برخلاف تصورات رایج در آن سال‌ها، تحصیلات حوزوی را مساوی با عزلت و گوشه‌نشینی فرض نمی‌کرد.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: حضرت امام پا به عرصه سیاست گذاشت و مستقیم با حکومت طاغوتی زمان خودش درگیر شد و آن را فاقد مشروعیت اعلام کرد و با این تلاش و جهاد در راه خدا موفق شد به پشتوانه حمایت مردم، آن نظام ظالمانه‌ی موروثی سلطنتی و طاغوتی را سرنگون کند و نظامی بر مبنای اسلام را بنیان بگذارد.

غضنفری خاطرنشان کرد: امام کار‌ها را از طریق انتخابات به مردم سپرد، انتخاباتی که از همان روز‌های اول بعد پیروزی انقلاب اسلامی در دستور کار گرفت و جمهوری اسلامی تقریبا هر ساله این نظام انتخاباتی را تا الان داشته است و همه کار‌ها از طریق مردم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حضرت امام، این تصور رایج شبه‌روشنفکران غرب‌زده که معتقد بودند دین از سیاست جداست را بر هم زد، عنوان کرد: یکی از تحریف‌های بزرگی که امروزه سعی می‌شود انجام شود و به ویژه روی نسل جوان سعی می‌کنند در این جهت کار فکری کنند این است که القا کنند دین ربطی به سیاست ندارد یعنی همان سکولاریسم؛ سکولاریسمی که متأسفانه توسط بخشی از عناصر واداده و غرب‌زده در داخل کشور سالیان زیادی است دارد دنبال می‌شود.

تلاش مدعیان خط امام برای ترویج سکولاریسم

تحلیلگر سیاسی اضافه کرد: سکولاریسم همان پروژه‌ای است که دشمنان دین به دنبال آن هستند و می‌خواهند بگویند امور سیاسی و حکومتی ربطی به دین و مذهب ندارد، اما امام خمینی آمد این تصور باطل را کنار زد و نشان داد که دین دقیقا ربط به حکومت و سیاست و ربط به زندگی روزمره مردم دارد.

غضنفری ادامه داد: در همین راستا یکی از توطئه‌های بزرگی که در این ده‌های اخیر از طرف آمریکا و متحدان و وابسته‌های داخلی‌اش دارد دنبال می‌شود این است که فساد و فحشا را در جامعه گسترش دهند و مردم و به ویژه جوانان را با آن مشغول کنند تا آن‌ها سرشان گرم شود و اصلا کاری به دین و برپایی نظام و حکومت دینی نداشته باشند.

وی تأکید کرد: توسعه سکولاریسم اقدامی است که برخی از مدعیان پیروی از خط امام هم متأسفانه در سال‌های گذشته به آن دامن زده‌اند و آن را در نشریات و رسانه‌هایشان و همچنین توسط برخی از اساتید دانشگاه‌ها ترویج کرده‌اند.

به دروغ می‌خواهند بگویند امام دنبال رابطه با آمریکا بود

پژوهشگر سیاسی تصریح کرد: یکی از جا‌های دیگری که تلاش دارند حضرت امام را تحریف کنند، این است که می‌خواهند اینگونه القا کنند که امام به دنبال سازش با آمریکا بود! این در حالی است که از همان ابتدای انقلاب امام مکرر علیه آمریکا موضع گرفت و آمریکا را رژیمی ظالم و ضدبشری اعلام کرد و آن را شیطان بزرگ و ام‌الفساد قرن نامید.

غضنفری اضافه کرد: با این وجود، اما یک عده از مدعیان سعی می‌کنند که این خط و مشی اصلی حضرت امام را تحریف کنند و به دورغ به امام نسبت بدهند که ایشان پشت پرده دنبال ارتباط با آمریکا بود.

وی ادامه داد: این یکی از تحریف‌هایی است که در سالیان گذشته سعی شده در مورد حضرت امام انجام شود که بایستی که با رجوع به منابع تاریخی واقعیت‌ها را برای مردم تشریح کرد و خط تحریف را به مردم نشان داد.
انتهای پیام/د 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar