سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۵۳۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹- ۵۷: ۱۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین
حجت الاسلام زهرایی گفت: کار جزیره ای کردن موجب دور شدن جوانان از مساجد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج قزوین، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین در یکصد و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان که روز پنجشنبه 12 تیرماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و مدیران دستگاه های فرهنگی در شبستان امیر المومنین (ع) مسجدالنبی برگزار شد، اظهارداشت: در برخی موارد آمارهایی که در رابطه با فعالیت های قرآنی ارائه می شود، واقعی نیست و باید نظارتی در این امر از سوی متولیان امور قرآنی صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین تصریح کرد: باید جلساتی در این راستا با نهادهایی همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره اوقاف و دیگر نهادهایی که در این عرصه مسئولیت دارند، برگزار شود تا بتوانیم نتایج قابل قبولی در عرصه های قرآنی داشته باشیم.

حجت الاسلام زهرایی عنوان کرد: یکی از کارها و برنامه های جدی ما تشکیل اتاق همکاری است که سبب می شود هر هفته جلساتی با نمایندگان ادارات مختلف در بخشهای مختلف، قرآنی، فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی داشته باشیم.

حجت الاسلام زهرایی به موضوع استفاده از فناوری نوین که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، بیان کرد: یکی از موضوعات که در روزهای شیوع کرونا مورد توجه مسئولان قرار گرفت این بود که از ظرفیت فناوری نوین به خوبی مطلع شدند و با توجه به این ظرفیت باید در این عرصه برنامه های جدی و هدفمندی داشته باشیم.

وی، احیای جلسات قرآنی را با اهمیت دانست و افزود: در برخی موارد آمارهایی که در رابطه با فعالیت های قرآنی ارائه می شود، واقعی نیست و باید نظارتی در این امر از سوی متولیان امور قرآنی صورت گیرد.

وی ادامه داد : شیوع ویروس کرونا روال فعالیتهای مؤسسات قرآنی را به شدت متأثر کرده است، مؤسسات قرآنی بخش زیادی از درآمدشان، از دریافت شهریه‌های ماهانه قرآن‌آموزان تأمین می‌شود. بسیاری از مؤسسات با مشکلات فراوانی به ویژه مشکل مالی رو‌به‌رو هستند و برای تامین بودجه برای اجاره ساختمان و فضای محل فعالیت خود مشکل جدی دارند.از زمانی که وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای تأکید کرد مردم از حضور در اماکن پرتجمع پرهیز کنند، فعالیت‌های قرآنی استان هم دچار چالش جدی شد.قطعا پیامدهای تعطیلی و بسته بودن درازمدت مؤسسات قرآنی تبعات نامطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت مساجد اشاره و اظهار کرد: مساجد فاقد مدیریت واحد است و تقریبا 20 نهاد مختلف در مسجد حضور دارند که از فضای مسجد برای برنامه‌های خود استفاده می‌کنند. یکی از مشکلات مساجد، برخورد های سلیقه ای و چندگانه است ما باید یکصدایی را در مسجد تقویت کنیم. کار جزیره ای کردن موجب دور شدن جوانان از مساجد می‌شود. دربرخی از مساجد، افراد صرفا کهنسالان می ببینیم ، در غالب ساعات بجز وقت نماز، درهای مسجد بسته است.مسجد در شرایط کنونی جامعه ما( ویروس کرونا) نقش اثرگذار خود را نشان داد اما متاسفانه کارکرد آن در بقیه سال تنها محل برگزاری نماز است. تعیین یک نهاد مستقل می‌تواند موجب احیای دوباره مسجد شود.

 

1010/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar