سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹- ۴۲: ۲۳
در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر با فرمانده سپاه:
فرمانده سپاه ابرکوه گفت: اگر همانند سال‌های دفاع مقدس بر توان داخلی تکیه کنیم همان طور که توانستیم به صنعت ساخت موشک‌های بالستیک دور برد نقطه زن دست یابیم، می‌توانیم اقتصادی ایران را در جهان مطرح کنیم.
به گزارش خبرگزاری بسیج از ابرکوه، حسین حاتمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه، با حضور در ناحیه مقاومت بسیج ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، از اقدامات این مجموعه در برگزاری برنامه‌ها و مراسمات گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با هدف حفظ دستاورد‌های جنگ تحمیلی و ترویج روحیه ایثار و شهادت، قدردانی کردند.
سرهنگ مهدی ابرقویی در این نشست، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس قطعاً برگی زرینی در تاریخ ایران و حماسه جاودانی است که تا ابد برای ما، نظام و انقلاب عزت و آزادگی را به ارمغان آورده است؛ لذا هفته دفاع مقدس باعث ایجاد اتحاد، انسجام و تداوم راه انقلاب خواهد بود که در این راستا باید از شهدا، رزمندگان، ایثارگران و آزادگانی که این آسایش و امنیت را فراهم کردند، یاد کنیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، تصریح کرد: هیچ یک از شصت و چند کشوری که صدام را در طول جنگ تحمیلی حمایت کردند، تصور نمی‌کردند که ایران بتواند جنگ را اداره کند و در نهایت پیروز این جنگی باشد که دشمن برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخته بود؛ اما همین جنگ باعث شعله ور‌تر شدن نیرو‌های انقلابی در دفاع از ایرانی اسلامی شد.
ابرقویی اذعان کرد: ابتدای جنگ، پیروزی بر دشمن برای ما یک آرزو بود که به رهبری مدبرانه امام راحل، محقق شد. شاید آن زمان اگر کسی به فکر موشک بالستیک و دست یابی به این تجهیزات بود، به سخره گرفته می‌شد، اما امروز می‌بینیم که نیرو‌های مسلح ما به عنوان یک ابر قدرت نظامی در جهان مطرح است و توانستیم موشک‌های بالستیک دوربرد نقطه زن داشته باشیم و همه این‌ها در سایه تکیه بر توان داخلی کشور و فرهنگ مقاومت و ایستادگی رقم خورد.
وی با اشاره به جنگ بزرگ اقتصادی که ایران در آن قرار دارد، تأکید کرد: اگر امروز بگوییم باید طوری عمل کنیم که اقتصاد کشور ما به عنوان یک نماد اقتصادی در جهان مطرح شود شاید همه بگویند که خیلی سخت و دست نیافتنی است؛ اما در صورتی که فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ ابتدای انقلاب را به کارگیری و استفاده کنیم قطعا روزی به این مهم هم دست خواهیم یافت.
در ادامه شهردار ابرکوه، اظهار کرد:جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بدون برآورد نبود و قطعاً دشمنان همه مسائل از جمله ارتش، امکانات، تجهیزات، وضعیت اقتصادی و نوپا بودن انقلاب را محاسبه کرده و تنها موردی که از دید آنان مخفی مانده و در محاسباتشان دیده نشد، قدرت بسیج، نیرو‌های مردمی و سپاه بود.
حسین حاتمی تصریح کرد: رشادت‌ها و پیروزی‌هایی توسط نیرو‌های بسیج و سپاه در عملیات‌های مختلف و طول ۸ سال دفاع مقدس رقم خورد که در حافظه تاریخ ماندنی شد و این مهم محقق نمی‌شد، مگر با مدیریت یک رهبر آگاه و شجاع.
حاتمی اذعان کرد: بُعد نظامی و نیروی انسانی در تمامی لشگر‌ها و نیرو‌های مسلح و نظامی دنیا حاکم است، اما ویژگی خاص مجموعه سپاه و بسیج، بُعد اجتماعی، فرهنگی و ایمانی آن است که هم در طول جنگ رشادت، ایثار و ازخودگذشتگی‌ها را رقم زدند و هم بَعد از جنگ هر جایی که کشور دچار چالش شد، برای رفع مشکلات و خدمت‌رسانی به مردم پیش‌قدم بودند و هستند.
وی ادامه داد: وفاداری مجموعه بسیج و سپاه نسبت به انقلاب و نظام بر همگان مسجل است و هیچ شائبه‌ای در آن نیست؛ اما آنچه بعضاً کشور را ضعیف می‌کند همگی ناشی از تحریم نیست بلکه تحریم‌ها از گذشته تاکنون ما را قوی‌تر کرده است؛ لذا اگر ضعفی هست ناشی از عملکرد بد ما و دوری از وظایفمان است.
اعضای شورای شهر نیز بر انتشار وصیت‌نامه شهدا و فرهنگ‌سازی در جهت الگو گیری جوانان و مسئولین از سیره شهدا تأکید داشته و اظهار کردند: نقش سازنده بسیج و سپاه در زمان جنگ و طی ۴۰ سال گذشته در جریان یاری‌رساندن به مردم در وقایع و حوادث مختلف در کشور غیرقابل‌انکار است.
شورائیان اذعان کردند: نیرو‌های مردمی در جریان شیوع بیماری کرونا بدون هیچ‌گونه چشمداشت و به صورت جهادی وارد میدان شده و در بخش‌های مختلف از جمله ضدعفونی معابر، تهیه و توزیع ماسک، جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه و ... نقش اساسی ایفا کردند.
اعضای شورا تأکید کردند: اگر امروز دفاع مقدس سرلوحه همه امور قرار گیرد، مردم ایران در همه زمینه‌ها از جمله جنگ اقتصادی به‌شرط همبستگی و همدلی می‌توانند پیروز میدان باشند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar