سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۸۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹- ۰۵: ۱۶
مسؤل سازمان بسیج فرهنگیان فارس:
در قالب اجرای رزمایش «لبخند رضایت»، ۱۰ هزار بسته معیشتی و کمک‌های مؤمنانه ویژه دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان فارس توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، ناصر جوكار، مسؤل سازمان بسیج فرهنگیان فارس در مراسم استقبال از کاروان کمک‌های مؤمنانه فرهنگیان استان در محل این اداره‌کل گفت: رزمایش بزرگ «لبخند رضایت» همگام با بسیج فرهنگیان سراسر کشور در تمام نقاط فارس برگزار می‌شود.   

وی افزود: این سازمان با همکاری اداره‌کل و ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس برای سومین بار اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه كرده است که شامل پوشاک با ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان، اقلام معیشتی و نوشت‌افزار با ارزش هر بسته ۸۰ هزار تومان است.

جوکار با بیان اینکه طرح «لبخند رضایت» طرحی ملی توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور است، گفت: امروز ۱۰ هزار بسته معیشتی و کمک‌های مؤمنانه و اقلام پوشاک و لوازم‌التحریر همزمان در این طرح در سطح استان پهناور فارس توزیع می‌شود که این کمک‌ها در اختیار دانش‌آموزان بی‌بضاعت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت رؤسای آموزش و پرورش استان، فرهنگیان بسیجی و اداره مشارکت‌های مردمی و اداره شاهد اداره‌کل آموزش و پرورش فارس در جمع‌آوری این کمک‌های مؤمنانه گفت: از این تعداد ۴ هزار بسته معیشتی کمک‌های مؤمنانه، پوشاک و لوازم‌التحریر در اختیار دانش‌آموزان و والدین آسیب‌دیده آن از بیماری کرونا در نواحی آموزش و پرورش شهر شیراز قرار می‌گیرد.

مسؤل سازمان بسیج فرهنگیان فارس ضمن تشکر از تمامی دست‌اندرکاران در جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه گفت: معلمان نشان دادند که اقتصاد اخلاقی آری اما اخلاق اقتصادی هرگز.

جوکار افزود: معلمان امروز ما به حقیقت در عمل، خود را نه تنها مسؤل شعور دانش‌آموز می‌دانند که در ایام رنج و درد والدین آنان، خود را مسؤل سایر نیازهای مادی دانش‌آموز نیز می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه به حقیقت نه در قالب درس اخلاق و انشاء که در عمل، معلم امروز مبعوث شده است از برای انفاق مال و نه جمع مال گفت: معلمان با تأسی جستن از مولای خویش حضرت امام رضا(ع) که فرمودند «معنویت یعنی معطل نکردن یک انسان وقتی که به تو نیاز دارد و تحقیر نکردن نیازمند وقتی که به او انفاق کردی» ثابت کردند که معنویت صرفاً نه طول رکوع و سجود که دستگیری از نیازمندان است، چرا که اهدا به نیازمند، قبل از آنکه از تو بخواهد شرافت و ارزش است وگرنه پس از مطالبه عمل به این فریضه واجب است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس تأكید كرد: اگر مدیران جامعه سهم حقوق آسیب‌دیدگان را از میز خدمت و حتی حقوق شخصی خود ادا نکنند، به رسالت سترگ خویش در قبال ولی نعمتان خود عمل نكرده‌اند، لذا نباید منتظر میوه درخت نکاشته بود، چرا که از همان دستی که دادیم از همان دست هم درو خواهیم کرد.

جوکار با اشاره به  حدیث گهرباری از امام موسی‌بن جعفر(ع) که فرمودند «من تضمین می‌کنم که انسان‌های بخیل به بهشت نمی‌روند و انسان‌های سخی به جهنم نمی‌روند»، گفت: معلم امروز به دانش‌آموز امروز و مدیر فردا در عمل آموخت که میزان شرافت هر کس به میزان انفاق و دست گیری اوست نه دلار و ریال او بر خلاف اقتصاد گاتالاکسی و نظریه نظم خودجوش اجتماعی و دست نامرئی آدام اسمیت و نظریه تصاعد هندسی مالتوس کشیش پروتستانی که معتقدند به فکر خویش باش، خدا به فکر فقراست.

وی تأكید كرد: بدون شک اگر اقتصاد ما نیز به‌جای تکیه بر اقتصاد مقاومتی، به اقتصاد فریدمنی و نئوکینزی تکیه نداده بود، حجم تلفات و تبعات سوءاقتصادی امروز به مراتب کمتر بود.

مسؤل سازمان بسیج فرهنگیان فارس با بیان اینکه جامعه معلمی امروز نه بر اساس فرمول تنازع بقا که بر مدار انفاق و مواسات در حال حرکت است، گفت: جا دارد بر مقیم مقام معلم سلام فرستاد که اخلاق را با اقتصاد و دانش را با ارزش ممزوج کرد و با آفرینش این محلول مواسات، جان جامعه را بینا کرد. همانا به تعبیر امام حسین(ع) مواسات یعنی شریک شدن در غم و رنج دیگران و شریک کردن دیگران در  شادی و سیری خود.

منبع: ایکنا

انتهای پیام/

 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar