سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۴۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹- ۰۱: ۰۸
در هفتمین جلسه رزمایش مؤمنانه عنوان شد:
هفتمین جلسه رزمایش مواسات و کمک های مؤمنانه استان چهارمحال و بختیاری برگزار و بر ادامه حمایت از آسیب دیدگان کرونا تأکید شد.

 به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ هفتمین جلسه ستاد رزمایش مواسات و کمک های مؤمنانه عصر دیروز در دفتر نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلیمن محمدعلی نکونام در این جلسه با اشاره به دو محور و جهت جلسه با موضوع؛ کمک های مؤمنانه و مسائل کلان کشور، گفت:  یک جهت کمک های مومنانه و جهت دیگر مسائل کلان کشور است که این گونه نمی‌توانند پیش بروند، این صدا و ندایی واقعی که از این جلسه بلند شد در کل کشور شنیده می‌شود، این مسئله یک ضرورتی است که باید به آن توجه شود .

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با امور کشور، ادامه داد: ایشان نیز به این مطالب تاکید داشتند، مسائل برایشان روشن است و سختی‌ها و نگرانی‌های مردم را درک می‌کنند و همان راهکار همیشگی اعم از مدیریت درست، توجه به داخل، نگاه نکردن به بیرون و قطع امید از بیرونی‌ها را ارائه دادند، همه‌ این موارد واقعیتی است که با آن مواجه هستیم و مکرر گوشزد می‌کنیم .

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری افزود: همه نگرانند و منتظر راه حل اساسی و کلیدی هستند؛ اما باید به این نکته توجه کرد که باید دولت را در ایام باقی مانده سر پا نگه‌داشت، این دولت همین است و نباید تمرکزمان را نسبت به آینده از دست بدهیم، زیرا دست‌هایی پشت پرده است که انسان‌ها را از آینده نا امید می‌کنند و نمی‌گذارند دولت آینده را تشکیل دهیم و قصد دارند امیدی که توسط قوه قضاییه و مجلس در میان مردم ایجاد شده را از بین ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند:«عقل یعنی نترسیدن و در میدان محکم ایستادن و مردم را در صحنه محکم نگه داشتن»، تصریح کرد: نباید به مشکلات کشور مقطعی نگاه کرد، یعنی نباید اگر چند نفر مقطعی برای کشور مشکلی ایجاد کردند از اوضاع نا امید شویم بلکه باید به آینده توجه کنیم.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: وظیفه  مهم امروز ما این است که نگذاریم امید مردم نسبت به آینده از دست برود و باید به مردم بگوییم که رفع گرفتاری‌ها به دست خودشان است و هرچه بر سر دولت فریاد بزنند بی‌فایده است. مردم باید بدانند این ضعف، ضعف این دولت است و ممکن است دولت‌های آینده این ضعف را نداشته باشند، مدیران آینده را ما انتخاب می‌کنیم پس باید بکوشیم مدیران خوب انتخاب کنیم و این مسئله را باید به عنوان یک رسالت به مردم گوشزد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام گفت:  گزارشات ارائه شده در این جلسه گزارشات استانی است که باید بکوشیم تا وحدت و یکپارچگی همچون گذشته در استان حفظ شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید کوشید که اقدامات انجام شده انعکاس داده شوند، هرچند ارائه برخی گزارشات تبعات زیادی خواهند داشت و توقعاتی از جانب مردم ایجاد می‌شود، اما در عین حال کارهای صورت گرفته شده قابل توجه است، که بسیاری از آن‌ها رسانه‌ای نشده است؛ زیرا که گفتن این کمک‌ها، امید را در میان مردم تقویت می‌کند، چرا که هر چند مشکلات و گرانی وجود دارد، اما کسانی نیز هستند که به مردم کمک می‌کنند.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام نیز در این جلسه با اشاره به بند16 بیانیه گام دوم انقلاب صادره از سوی مقام معظم رهبری، امیدآفرینی را از توصیه های معظم له برشمرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و وضع اقتصادی مردم یکی از راه‌های امیدآفرینی رزمایش مواسات و کمک مومنانه است که تاکنون در این استان نیز انجام و بالغ بر 60 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع آوری و میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شده است.

سردار علی محمد اکبری، ناامیدسازی مردم را از توطئه های همیشگی دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و با یادآوری رسالت مسئولان در امیدآفرینی، برگزاری مراحل مختلف رزمایش مواسات و کمک های مؤمنانه وحمایت از نیازمندان را در همین راستای امیدآفرینی دانست.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام از ادامه رزمایش مواسات و کمک های مؤمنانه تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: به همین منظور از مردم خیر استان خواستاریم تا نذوراتشان را در دهه پایان ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول به مساجد، پایگاه‌های مختلف و یا دفاتر ائمه جمعه تحویل دهند، تا ساماندهی و به دست نیازمندان رسانده شوند .

سردار اکبری از آمادگی پذیرش بیماران کرونایی در نقاهت‌گاه‌های سپاه قمربنی هاشم علیه السلام خبر داد که  از قبل تجهیز شده اند و ابراز امیدواری کرد وضعیت استان چهارمحال و بختیاری چنان حاد نشود که نیاز به استفاده از این اماکن گردد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در  سپاه قمربنی هاشم علیه السلام نیز در این جلسه تصریح کرد: کمک‌های مومنانه بسیار خوب است؛ اما جوابگوی این اوضاع اقتصادی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر، گفت: اوضاع بازار آشفته است و مسئولان باید به مردم پاسخ بدهند که این گرانی برای چیست ؟زیرا که مردم نسبت به مسئولین بدبین شدند .

وی افزود: در کشور ما هرج  و مرج ایجاد شده است، مشکلات اقتصادی سر و ته ندارند و دولت پاسخگوی این اوضاع نیست، متاسفانه 80 درصد مردم نیاز به کمک دارند اما پاسخی درست از سمت مسئولان دریافت نمی‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم(علیه السلام ) گفت: این گرانی تا به کجا می‌خواهد ادامه پیدا کند، این اوضاع برای مردم نگرانی به ارمغان آورده است در حالی که دستگاه‌ها نسبت به این اوضاع پاسخگو نیستند.

گفتنی است؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه از توزیع  7 هزار بسته آموزشی و تحصیلی در استان خبر داد و گفت: در مرحله اول رزمایش 10 میلیارد تومان کمک‌های نقدی به مردم نیازمند کمک شد.

علی ملکپور افزود: 210 عدد لپ تاپ به ارزش 3 میلیارد و 570 میلیون تومان ویژه دانشجویان و دانش آموزان ممتاز ایتام، 7 هزار بسته تحصیلی به ارزش یک میلیارد و 50 میلیون تومان به نیازمندان تحت پوشش و 70 میلیون تومان کمک‌های نقدی جهت خرید تبلت میان دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش توزیع شده است.

وی از جمع آوری و توزیع 21 میلیارد تومان کمک های مردمی در قالب های مختلف طی مرحله دوم رزمایش نیز خبر داد و گفت: کمک‌های مومنانه تا پایان ماه صفر نیز ادامه خواهد داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در مرحله ی اول رزمایش 500 میلیون تومان کمک نقدی میان مدد جویان توزیع شد.

جواد نجفی افزود:  500 بسته مواد غذایی هر بسته به ارزش 250 هزار تومان ،14 هزار  پرس غذای گرم، 100 هزار بسته ماسک و مواد ضد‌عفونی‌کننده در مرحله ی اول میان مدد جویان و خانواده های‌ آنان توزیع شد.

وی ادامه داد: در مرحله ی دوم این رزمایش نیز 150 بسته معیشتی هر بسته به ارزش 250 هزار تومان، مبلغ 90 میلیون تومان نقدی و بسته‌های ماسک و مواد ضد‌عفونی‌کننده، لوازم التحریر و بسته‌های مواد غذایی میان مدد جویان و خانواده های‌شان توزیع گردیده است .

نجفی در پایان با اشاره به طرح "پازل مهربانی" و "ایران همدل" خاطرنشان کرد:  قرار است از محل کمک‌های دریافتی از خیران، NGOها و... برای دانش آموزان تحت پوشش و نیازمند لوازم التحریر، تبلت و گوشی تلفن همراه تهیه شود.

گفتنی است؛ فرماندهان نواحی مقاومت بسیج و ائمه جمعه شهرستان های مختلف استان چهارمحال و بختیاری به صورت ارتباط تصویری در این جلسه حضور داشتند و گزارشی از عملکرد خود در زمینه رزمایش مواسات و کمک های مؤمنانه ارائه کردند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar