معاون راهبری حوزه هنری گفت: در مدیریت جدید حوزه هنری، با توجه ویژه به فعالان فرهنگی و ظرفیت های موجود در استان‌ها و شناسایی استعدادها، مراکز استانی به مرکز رشد هنر انقلابی تبدیل خواهند شد.
کد خبر: ۹۲۸۵۶۷۳
|
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲

مراکز استانی حوزه هنری به مرکز رشد هنر انقلاب تبدیل خواهند شدبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، میثم مرادی بیناباج در نشست صمیمی با فعالان فرهنگی و جبهه مقاومت استان همدان با بیان اینکه هر استانی با توجه به زیست بوم و بافت فرهنگی خود دارای ظرفیت‌های فرهنگی عمیق و گسترده‌ای است، اظهار داشت: با شناسایی فرصت‌ها، تهدیدها، قوت‌ها و ضعف‌های فرهنگی، اجتماعی، انسانی و... در هر استان درصدد برنامه‌ریزی فرهنگی مختص آن استان هستیم.

وی همدان را دارای، مفاخر مذهبی، ملی، علمی و تاریخ برجسته و قابل توجه دانست و گفت: همدان کهن با داشتن مفاخری چون «میر سید علی همدانی»، «ملاحسینقلی همدانی»، شهیدان «چیت سازیان»، «محمود شهبازی»، سردار «حاج حسین همدانی» و... قبل و بعد از انقلاب در رشد اسلام و حفظ انقلاب و جریان‌سازی‌های انقلابی نقش‌آفرین و شاخص بوده است.

معاون راهبری حوزه هنری هنرمندان را راهکار معرفی تاریخ و مفاخر این سرزمین دانست و تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در حوزه هنری، فعالان فرهنگی همسو، هنرمندان در مراکز استانی برای تحقق این امر استفاده کرد.

وی ادامه داد: در مدیریت جدید حوزه هنری، با توجه ویژه به فعالان فرهنگی و ظرفیت‌های موجود در استان‌ها و شناسایی استعدادها، مراکز استانی به مرکز رشد هنر انقلابی تبدیل خواهند شد.

رضا ینگجه، مسئول سازمان اوج در استان همدان نیز در ادامه بزرگ‌ترین مشکل فرهنگی در استان را عدم هم افزایی اثربخش تشکیلات فرهنگی همسو در استان اعلام کرد و گفت: بروکراسی اداری پیچیده و ابلاغ‌های متعدد در مجموعه‌های فرهنگی، مانع رشد فکر هنرمند خواهد شد.

وی کادرسازی در عرصه فرهنگ را مهم دانست و تصریح کرد: اگر جبهه فرهنگی انقلاب به واسطه ارتباط مستقیم با جامعه، افراد مستعد را شناسایی و حوزه هنری آنها را تخصصی آموزش دهد و سپس هوشمندانه این افراد به کارگرفته شوند، شاهد رشد و تعالی فعالیت فرهنگی در استان خواهیم بود.

*ضرورت اتحاد و انسجام دستگاه‌های فرهنگی

رسول کرمی، مسئول بسیج هنرمندان فعالیت جزیره‌ای نهادهای فرهنگی را یکی از مشکلات مهم در استان اعلام کرد و گفت: باید در استان از ظرفیت نویسندگان بزرگ و توانمند، مفاخر عالی، فضای باغ موزه و ... استفاده کرد و راهکار آن اتحاد و انسجام دستگاه‌های فرهنگی همسو است.

محسن صیفی کار نویسنده کتاب هایی چون «حدیثِ حاضرِ غایب» و «ملازم اول؛ غواص» با اشاره به اینکه توجه به معاش نویسندگان بسیار مهم است گفت: تولید کتاب کیفی کار طاقت فرسایی است که اگر پشتیبانی از آن وجود نداشته باشد متوقف خواهد شد و حمایت از نویسندگان در استان ها نسبت به پایتخت بسیار ناچیز است.

حجت الاسلام جوادی مسئول قرارگاره خاتم الاوصیای استان همدان با بیان اینکه تولیدات هنری باید بر عامه مردم موثر باشد و آنان را به میدان آورد گفت: تولیدات هنری باید ضریب انقلابی‌گری مردم را تقویت کرده و برای عموم مردم قابل استفاده باشد.

بهرام دوست‌پرست، مسئول بنیاد شهید همدانی از شناسایی و ساماندهی اطلاعات 504 شهید مدافع حرم در کشور خبر داد و گفت: از تمام دستگاه‌های فرهنگی استان درخواست می شود تا برای تکمیل اطلاعات و سازمان دهی شهدای مدافع حرم و همچنین برگزاری «دو سالانه سردار شهید حاج حسین همدانی» همکاری لازم را با بنیاد شهید همدانی داشته باشند.

در این برنامه حجت الاسلام نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، حجت الاسلام جوادی مسئول قرارگاره خاتم الاوصیای استان، حمید حسام، جواد محقق، خوش گفتار، صادق تمهیدی جانشین فضای مجازی سازمان اوج استان همدان نیز حضور داشتند.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این نشست صمیمی شناسایی دغدغه‌های فعالان فرهنگی استان از سوی معاون راهبری حوزه هنری بود تا طرح جامع فرهنگی استان کاشناسی، بررسی، تدوین و ابلاغ شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار