سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۸۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹- ۳۰: ۲۳
واکنش رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری به شورای شهر تهران؛
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: خروجی دودکش کارخانه سیمان تهران از استانداردهای مورد تایید محیط زیست برخوردار است.

 

درپی انتقاد رئیس کمیته میراث شورای شهر تهران از راه اندازی مجدد واحد شش کارخانه سیمان تهران همزمان با فصل سرما وافزایش غلظت آلاینده ها، زهره عبادتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: این واحد فعال بوده و از گذشته مجوزهای لازم رابرای فعالیت دریافت کرده بود که به دلیل انتشار آلایندگی، فعالیت آن به صورت موقت متوقف شد؛ اما اکنون خروجی دودکش این کارخانه از استانداردهای مورد تایید محیط زیست برخوردار است.

وی با اشاره به توقف دو ساله فعالیت واحد۶ کارخانه سیمان تهران اظهارکرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با پیگیری ها، شکایت ها و اخطاریه هایی فعالیت واحد ۶ این کارخانه را به علت قدیمی بودن و مشکلات درسیستم فیلتراسیون آن به مدت شش ماه متوقف کرد تا این واحد در جهت بهینه سازی سیستم فیلتراسیون جدید اقدامات لازم را انجام دهد البته کارخانه سیمان تهران تا دو سال فعالیت واحد شش را متوقف نگه داشت تا سیستم های فیلتراسیون جدید را نصب کند.

وی تاکید کرد: زمانی که فعالیت ها و خروجی دودکش هر واحد صنعتی در چارچوب استانداردهای محیط زیست باشد، فعالیت آن واحد درهر زمان یا فصلی از سال مشکلی ایجاد نمی کند البته در صورت تخطی واحدها و کارخانه ها از چارچوب های استاندارد محیط زیست و درشرایط اضطرار آلودگی هوا براساس تشخیص کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا مبنی بر لزوم توقف فعالیت واحدهای مختلف از فعالیت تمام واحدهای آلاینده جلوگیری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درباره برنامه های گشت و پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از واحدها وکارخانه های صنعتی گفت: با توجه به وسعت زیاد شهرستان ری و برخورداری آن از بافتی تقریبا صنعتی، کارخانه های مختلفی از جمله پالایشگاه ها، کارخانه های سیمان، شن و ماسه و صنایع نفتی در این شهرستان استقرار دارند. با این حال گشت و پایش و نظار ت برواحدهای صنعتی به صورت روزانه انجام می شود به ویژه در شرایطی که آلودگی هوا و وارونگی دما اتفاق می افتد و پایش های شبانه روزی افزایش پیدا می کند. درپی این گشت و پایش ها اگر واحدی خارج از چارچوب استاندارد محیط زیست فعالیتی داشته باشد با آن واحد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

عبادتی در پایان خاطرنشان کرد: دودکش های تعدادی از صنایع بزرگ شهرستان ری به سیستم پایش هوشمند لحظه ای مجهز شده اند و مامی توانیم به صورت شبانه روزی خروجی دودکش این واحدها را از طریق اینترنت نظارت و کنترل کنیم. کارخانه سیمان تهران نیز یکی از واحدهایی است که خروجی دودکش آن به سیستم هوشمند پایش لحظه ای مجهز است.

انتهای پیام

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar