سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۹۸۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹- ۴۳: ۱۹
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان در گفت‌وگو با بسیج:
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: وزیر علوم طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست پذیرش معلم از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها را کرده که به معنای انحلال دانشگاه فرهنگیان است.

پذیرش معلم از دیگر دانشگاه‌ها به معنای انحلال دانشگاه فرهنگیان است/ آقای وزیر فرمایشات رهبری در خصوص دانشگاه فرهنگیان و اساسنامه آن را مطالعه کنیدطیب فریادرس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان در واکنش به نامه وزیر علوم به رهبر انقلاب در خصوص به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه‌هایی غیر از دانشگاه فرهنگیان در بدنه آموزش و پرورش، اظهار کرد: وزیر علوم طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست کرده تا به جای پذیرش دانشجو معلم از مسیر دانشگاه فرهنگیان از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌های معتبر اقدام به جذب معلم شود که همان خواستار انحلال دانشگاه فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره به صورت صریح و روشن بر جذب معلم از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و اهمیت این دانشگاه تاکید داشته است، گفت: رهبری بارها در سخنرانی‌های خود تاکید داشته که معلمی یک مهارت و کار هنری است و یاد گرفتن و آموزش لازم دارد و تنها علم و دانش نیست که کسی با این علم بتواند مهارت معلمی داشته باشد بلکه بخشی از معلمی علم و دانش است و بخشی دیگر مهارت است تا بتواند به هنر معلمی مسلط باشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تاکید بر لزوم جذب معلم از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی، تصریح کرد: با وجود تاکیدات بسیار مقام معظم رهبری بر جذب معلم از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی متاسفانه دولت بر خلاف مطالبات رهبری عمل می‌کند به گونه‌ای که امسال شاهد کاهش جذب معلمان از دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور و استان بودیم.

وی علت کم توجهی غیر کارشناسی وزارت علوم به دانشگاه فرهنگیان را دلیلی برای اجرای سند 2030 دانست و بیان کرد: معلمی که از مسیر دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش نشود و مهارت لازم برای معلمی را کسب نکرده باشد معلم ضعیف است و معلم ضعیف ابزاری برای اجرای سیاست‌هایی است که منطبق با سیاست‌های تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیست.

فریادرس اضافه کرد: اگر ما بر این مهم تاکید داریم که سند تحول بنیادین باید مبنای حرکت در نظام آموزش و پرورش باشد باید قسمت اعظم این سند به وسیله معلمان متعهد و توانمند و کیفی آموزش لازم داده شود بناراین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و در هر نقطه‌ای که تربیت معلم بر آن صدق می‌کند باید به صورت کمی و کیفی توسعه پیدا کند.

وی با تشریح پیامدها و تبعات کم توجهی وزرات علوم به دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دولت به جای آنکه ارزیابی کند که در سال‌های آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم شد و باید برنامه‌ریزی به سمتی برود که کمبود نداشته باشیم همواره این موضوع را رها و به کاهش سهمیه جذب معلم از مسیر دانشگاه فرهنگیان اقدام می‌کند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه وزیر علوم طی این نامه به رهبری مبنی بر اینکه ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان باید گسترش یابد، برای رسیدن به اهداف استفاده می‌کند، بیان کرد: اجرای ماده 28 موضوعی نیست که وزرات علوم بخواهد از رهبری اجازه بگیرد چراکه بر حسب این ماده وزرات علوم در شرایط اضطرار می‌تواند اقدام به جذب معلم از مسیر سایر دانشگاه‌ها کند و در رشته‌هایی می‌تواند از طریق ماده 28 جذب کند که امکان توسعه آن در دانشگاه فرهنگیان نباشد در حالی که در شرایط اضطرار نیستیم و شرایط جذب در اکثر رشته‌ها فراهم است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در شرایط فعلی اشتباه است، در پاسخ به وزیر اظهار کرد: آقای وزیر لطفاً فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه فرهنگیان را مطالعه کنید، اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را مطالعه کنید و نظر کارشناسان تعلیم و تربیت را هم ببینید.

فریادرس با بیان اینکه وزیر علوم باید تامل بیشتری در خصوص دانشگاه فرهنگیان و جذب معلم از این مسیر می‌کرد، یادآور شد: البته شاید بخشی از جریان نامه وزرات علوم به رهبری یک بازی سیاسی باشد تا بتوانند با جذب معلم ضعیف سند 2030 را اجرا کنند چراکه روح سند 2030 جذب معلم ضعیف است و وقتی معلم ضعیف باشد خود به خود این سند اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: