سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۲۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹- ۲۷: ۱۰
مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال غرب کشور گفت: ما اکنون در وسط میدان جنگ و در جبهه جدید تحت عنوان نبرد شناختی قرار داریم که ضرورت دارد اصحاب رسانه در جهت تنویر افکار عمومی تلاش کنند.

رســــــانه‌ها صـــدای انــــــقلاب، مـــــردم و عــــدالت باشــــند

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، غلام عسگر کریمیان صبح امروز در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در سالن ولایت اردبیل برگزار شد اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب خبرنگاران را به عنوان افسران جنگ نرم معرفی می‌کنند و می‌فرمایند؛ ما اکنون در وسط میدان جنگ هستیم و در یک نبرد پیچیده ترکیبی متشکل از جبهه سخت امنیتی، جبهه نرم و تهاجم فرهنگی و جبهه جدید تحت عنوان نبرد شناختی قرار داریم که ضرورت دارد اصحاب رسانه این بخش‌ها را مورد توجه قرار داده و در جهت تنویر افکار عمومی تلاش کنند.

وی با تاکید بر وظیفه خطیر اصحاب رسانه در عصر کنونی، افزود: بحث گفتمان‌سازی یکی از وظایف ذاتی و بسیار مهم، حساس، سرنوشت ساز و تاثیرگذار اصحاب رسانه است.

 اقتصاد مقاومتی به خوبی گفتمان سازی نشد

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال غرب کشور گفت: همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب بزرگترین بیماری موجود حال در کشور یعنی بیماری اقتصادی که ذائقه تفکرات غرب‌گرا و وابسته به دشمن، تحریم‌های ظالمانه و ذائقه عملکرد عناصر نفوذی دشمن است، نسخه شفا بخشی به نام اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که متاسفانه این نسخه به خوبی گفتمان‌سازی نشد و دشمن از فرصت بهره برده و  اقتصاد مقاومتی را اقتصاد ریاضتی تعریف کرد.

سردار کریمیان تصریح کرد: به طور مثال در موضوع آتش به اختیار نیز نخبگان جامعه و  اصحاب رسانه تولید محتوی و تنویر افکار عمومی مطلوبی نکردند لذا دشمن عمل بسیار مقدس آتش به اختیار را بی‌نظمی و بی‌ثباتی روایت کرد و از این‌رو نیاز است گفتمان‌سازی مورد توجه اصحاب رسانه قرار گیرد.

دشمن به دنبال ایجاد شبهه در انقلاب اسلامی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دشمن همواره در تلاش بوده در اهداف ناب انقلاب اسلامی شبه ایجاد کند، عنوان کرد: دشمن تلاش می‌کند در فرهنگ فاخر ایران اسلامی، ۸سال دفاع مقدس، بحث‌های ولایت‌مداری، توانمندی حکومت اسلامی و در مدیریت جامعه شبه ایجاد کند که نیاز است در این راستا به حقایق پرداخته شود و روایت قالب رسانه‌های انقلابی در جامعه رفع القاء یاس و ناامیدی باشد.

دشمن درصدد ایجاد دو قطبی در جامعه است

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال غرب کشور یکی از اهداف دشمن را ایجاد دوقطبی در کشور دانست و تشریح کرد: دشمن تلاش می‌کند انرژی، توان، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در کشور بر علیه نیروهای خودی استفاده شود تا وقتی وارد عرصه اصلی نبرد شدیم کم بیاوریم.

کریمیان تاکید کرد: باید قبول کنیم که کشورمان با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی درگیر است و دشمن جای پاهایی را در عرصه نرم و شبیخون فرهنگی از خود برجای گذاشته و این به واسطه کوتاهی‌های برخی مسؤولان در حوزه‌های فرهنگی کشور است.

وی ضمن ابراز یک گلایه عمومی از اساتید دانشگاه، نخبگان، مسؤولان و اصحاب رسانه گفت: در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی حضرت آقا بیانیه گام دوم انقلاب را صادر کردند، باید بررسی کنیم که به چه اندازه در این حوزه کار شده و تا چه حدی گفتمان‌سازی و بحث و بررسی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی صورت گرفته است؛ اصحاب رسانه در این راستا باید  به صورت  کامل وارد عمل شوند.

رسانه ها صدای انقلاب، مردم و عدالت باشند

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال غرب کشور ادامه داد: هدف اساسی انقلاب اسلامی تولید روح توحید و عدالت است و رسانه‌ها باید صدای انقلاب، مردم و صدای عدالت و توحید باشند.

کریمیان با اشاره به ضرورت هم‌افزایی و وحدت رسانه‌ها، بیان کرد: وجود رقابت در حوزه رسانه بلامانع است ولی در اصول کلی باید وحدت رسانه‌ای با محوریت صلاح و مصلحت کشور حتما رعایت شود.

وی دیگر رسالت رسانه‌های کشور را جلوگیری از روحیه استکبار ستیزی معرفی کرد و افزود: روحیه  استکبار ستیزی یعنی روحیه مقابله با یزیدیان زمان، یعنی روحیه مقابله با ناحق و جبهه باطل، ما باید همواره این نکته را به خاطر بسپاریم که «هرچه فریاد دارید بر سرآمریکا بکشید».

رزمنده دوران ۸ سال دفاع مقدس اذعان کرد: در این سال‌ها توجه کامل به نیازهای مادی اصحاب رسانه نشده اما این موارد باعث نمی‌شود یک افسر فرهنگی در حوزه رسانه به‌خاطر پشتیبانی مادی از سوی یک گروه یا جناح خاص اصالت ماموریتی خود را فراموش کند.

کریمیان نقش رسانه‌ها را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: جایگاه  انقلاب اسلامی اکنون در تراز قدرت‌های بزرگ و حتی بالاتر از این قدرت‌ها است و انقلاب اسلامی امروز به الگویی برای آزادگان جهان تبدیل شده است.

مسؤولان در برخورد با رسانه‌ها سعه صدر داشته باشند

رزمنده ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: مسؤولان در برخورد با رسانه‌ها سعه صدر داشته باشند و نباید یک خبرنگار و اصحاب رسانه به‌خاطر بازگویی حقیقت در راستای انجام رسالت رسانه‌ای خود مورد باز خواست قرار گیرد. باید اصحاب رسانه ما آزادی عمل داشته باشند البته آزادی عمل در حوزه قانونی باشد، اما متاسفانه در بسیاری از موارد در حوزه قانونی نیز آزادی عمل اصحاب رسانه محدود می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که می‌گوییم اصحاب رسانه صدای انقلاب، مردم و صدای عدالت است پس باید این صدا بلندتر بوده و به گوش همگان برسد و مسؤولان نیز در برابر این صداها منطقی عمل کنند.

افزایش نشاط و امیدواری در جامعه از رسالت‌های رسانه

کریمیان گفت: افزایش نشاط، شادابی و امیدواری در جامعه از دیگر رسالت‌های اصحاب رسانه است که باید به آن توجه داشته باشیم، نقشه فعلی دشمن این است شعار ما می‌توانیم را به شعار ما نمی‌توانیم تبدیل کند.

مسؤول کنگره بزرگداشت شهدای شمال غرب کشور بیان کرد: جلوگیری از ناامنی‌های ذهنی جزو وظایف مهم اصحاب رسانه است چرا که دشمن با استفاده از رسانه‌های مختلف ذهن مردم را هدف قرار داده و در صدد ناامید کردن جامعه است.

وی گفت: ترویج فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، آسیب شناسی و نیاز سنجی جامعه، پرداختن به فرهنگ بسیج و بسیجی بودن، مقابله با مفاسد اخلاقی و اقتصادی، تبیین خط امام و رهبری و معرفی الگوها و اسوه‌ها با هدف اسوه پروری از جمله دیگر وظایف مهم اصحاب رسانه است که جا دارد خبرنگاران به این موارد توجه بیشتری کنند

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: