سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹- ۴۴: ۱۱
شاهرود_بیست و نهمین دوره آزمون سراسری صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی به منظور ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکان و دانشجویان پزشکی در مجموعه مهارت‌های بالینی دانشکده علوم پزشکى دانشگاه آزاد اسلامى شاهرود برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از برگزاری موفقیت آمیز بیست و نهمین دوره آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکان عمومی روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۹ در مجموعه مهارت‌های بالینی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود خبر داد.
بهروز یحیایی در خصوص علت و لزوم شرکت در این آزمون برای دانشجویان پزشکی و پزشکان ابراز کرد: آزمون صلاحیت‌های بالینی علاوه بر امتحانات و ارزیابی‌های پایان بخش‌های بالینی، برای ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش آموختگان دکتری پزشکی عمومی در پایان مرحله کارورزی انجام می‌شود و شرکت و کسب نمره لازم در آزمون صلاحیت بالینی جهت فارغ التحصیلی دانشجویان و انجام امر طبابت پزشکان عمومی و همچنین شرکت در امتحانات دوره تخصصی ضروری است.
مسؤول برگزاری آزمون صلاحیت‌های بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این آزمون به طور مستمر در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار می‌شود و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود توانست در مردادماه سال ۱۳۹۷ مجوز برگزاری این آزمون را دریافت کند تاکنون مجری یازده دوره این آزمون بوده است.
بهروز یحیایی در خصوص سابقه برگزاری این آزمون در واحد شاهرود خاطر نشان کرد: پیش از این هم ده دوره از این آزمون در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شده است که در ۲۵ مرداد ماه سال ۹۷ بیست نفر، در آبان ماه سال ۹۷ بیست و سه نفر، در اردیبهشت ماه سال ۹۸ سی نفر، در مردادماه سال ۹۸ سیزده نفر، در آبان ماه سال ۹۸ بیست نفر، در بهمن ماه سال ۹۸ یازده نفر، در مردادماه سال ۹۹ سی نفر، در مهرماه ۹۹ پانزده نفر، در آبان ماه ۹۹ بیست و هفت نفر و در دی ماه ۹۹ هجده نفر در آزمون‌ها شرکت داشتند و در این دوره یعنی یازدهمین دوره برگزاری در واحد شاهرود در ۳۰ بهمن ماه ۹۹ نیز ۲۴ پزشک و دانشجوی پزشکی حضور یافتند.
وی با بیان اینکه شرط شرکت در آزمون صلاحیت بالینی، اتمام مرحله کارورزی و یا حداقل سپری شدن شش ماه از شروع دوره مذکور است افزود: بیست و نهمین دوره برگزاری این آزمون در مجموعه مهارت‌های بالینی دانشکده علوم پزشکی واحد شروع شد تعداد ۱۳ ایستگاه فعال و ۲ ایستگاه استراحت در نظر گرفته شده بود و در این آزمون که با رعایت کلیه پروتکل‌های در آن ۱۰ استاد به عنوان آزمونگر، ۵ نفر به عنوان بیمارنما و ۱۱ نفر از عوامل اجرایی مشارکت داشتند.
رئیس تنها مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک پزشکی در کشور از برگزاری بی نقص و دقیق و طبق ضوابط و مقررات و اصول حراستی در دوره‌های قبل این آزمون سراسری در واحد شاهرود خبر داد و افزود: با لحاظ کلیه استاندارد‌ها و ملاک‌ها و تأیید کیفیت بالای برگزاری این آزمون در ده دوره قبلی، نظارت بر انجام این آزمون در این دوره هم همچون چند دوره گذشته بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود قرار داده شد.
مدیر گروه علوم پایه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هدف از برگزاری این آزمون را ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش آموختگان پزشکی عمومی دانست و افزود: آزمون صلاحیت بالینی علاوه بر امتحانات و ارزیابی‌های پایان بخش‌های بالینی، در پایان مرحله کارورزی انجام می‌شود و شرکت و کسب نمره لازم در این آزمون برای فارغ التحصیلی دانشجویان و انجام امر طبابت پزشکان عمومی و همچنین شرکت در امتحانات دوره تخصص ضروری است، در ضمن این آزمون فاقد نمره بوده و نتایج آن به صورت رد یا قبول شدن به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و به قبول شدگان گواهی صلاحیت بالینی اعطا خواهد شد.
استادیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود در پایان تصریح کرد: این دانشگاه جزو معدود واحد‌های دانشگاهی است که استاندارد برگزاری آزمون‌های صلاحیت بالینی پزشکی و پرستاری را در سطح کشور دریافت کرده است و یکی از دلایل آن دارا بودن مجموعه مهارت‌های بالینی (Skills Lab) مجهز دانشکده علوم پزشکی آن است که دارای ۱۵ اتاق همراه با دوربین با قابلیت ضبط فیلم در آزمون ها، یک کلاس کنفرانسی همراه با دوربین دوار و ویدئو پروژکتور برای تدریس اساتید رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، حدود ۵۰ مانکن پیشرفته، انواع آموزش تزریقات، NG، سونداژ، المان‌های پرستاری پیشرفته، زایمان، انواع لوله گذاری و ... می‌باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar