سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۲۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹- ۰۲: ۱۲
رئیس پژوهشکده امنیت ملی در گفت وگو با خبرگزاری بسیج:
رئیس پژوهشکده امنیت ملی با گلایه ‌از بی‌توجهی و کم‌لطفی دولت به خوزستان گفت: عده‌ای سیاسی‌کاری کردند و خوزستان را از کشور عقب انداختند.

سردار سرتیپ پاسدار امیر حیات‌مقدم در گفت‎‌وگو با خبرنگار بسیج در اهواز ‌با اشاره به اینکه در خوزستان راهبرد مشخصی برای مدیران وجود ندارد، اظهار داشت: داشتن راهبرد دو بخش دارد که شامل بخش نظری و بخش عملی است تا به آن عمل کنیم. هنگامی که استاندار خوزستان بودم چند راهبرد را تنظیم و آن را در دفتر استانداری خوزستان نصب و به همه فرمانداران و مدیرکل‌ها نیز داده بودیم تا فقط این راهبردها را دنبال کرده و موضوعات دیگری را پیگیری نکنند.

وی افزود: نمونه‌ای از این راهبردها موضوع آب و فاضلاب بود که البته بعد از آن نیمه تمام رها شد.

استاندار سابق خوزستان با اشاره به تصمیمات اخیر رئیس جمهور برای مدیریت ارشد خوزستان ، گفت: متأسفانه دولت روحانی به خوزستان بسیار کم لطفی کرد و اکنون شخصی را به عنوان استاندار خوزستان انتخاب کردند که حدود 6 و 7 ماه بیشتر استاندار نخواهد بود و این شخص در همین مدت 6 ماه نیز نمی‌تواند یک مشکل را حل کند.

وی تأکید کرد: این در حق خوزستان و در حق کشور جفاست تا استانی که همه درآمد نفتی کشور را تأمین می‌کند این گونه برای آن تصمیم‌گیری شود.

رئیس پژوهشکده امنیت ملی با بیان اینکه دولت اکنون از لحاظ عملی و تئوری مشوش است و تمرکز ندارد، گفت: چگونه می‌شود ما بعد از 40 سال نتوانیم فاضلاب اهواز را حل کنیم در حالی‌ که مشکل فاضلاب اهواز با برنامه‌ریزی دو ساله قابل حل است.

استاندار سابق خوزستان تصریح کرد: چرا اکنون ما در خوزستان آب خوردن نداریم در حالی‌که خوزستان سرشار از چشمه ها و رودخانه های آب شیرین است. همچنین سدهای خوزستان نیز حجم زیادی از آب شیرین را در خود ذخیره سازی کردند اما با این وجود هنوز مردم خوزستان برای تامین آب آشامیدنی از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند و یا آب تصفیه می‌خرند.

حیات مقدم افزود: این در حالی است که سازمان آب و فاضلاب خوزستان همچنان هزینه شبکه تأمین آب و دفع فاضلاب را از مردم دریافت می‌کند اما خدمات مناسبی به آنها نمی دهد.

رئیس پژوهشکده امنیت ملی با بیان اینکه مشکل آب کشاورزی در خوزستان بسیار جدی است، گفت: وضعیت کمبود آب کشاورزی در خوزستان به شکلی است که طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری نیز نیمه کاره رها شده و آن بخشی که اجرایی شد اکنون با مشکل تأمین آب مواجه است.

وی تأکید کرد: ما قبول داریم که کرونا و سیل سیستم مدیریت کشور را بحرانی کرد اما دولت باید این امکان و توانایی را داشته باشد که در شرایط بحرانی مدیریت کشور را پیش ببرد.

 

استاندار سابق خوزستان در پاسخ به این پرسش که مشکلات خوزستان در چه بازه زمانی قابل حل هستند، گفت: به نظر بنده یک دولت جهادی و انقلابی می‌تواند در مدت 8 سال همه مشکلات را برطرف کند و هیچ مشکلی در خوزستان و کشور نیست که قابل حل نباشد.

وی ادامه داد: اگر مدیریت قوی در خوزستان وجود داشته باشد مشکل آب و فاضلاب، اشتغال جوانان و بسیاری دیگر از مسائل در حدود 8 سال قابل حل است. ما با همین جوانان خوزستانی هشت سال جنگ را مدیریت کردیم، بنابراین همه مشکلات را می توانیم برطرف کنیم.

حیات مقدم با اشاره به دستاوردهای جوانان در عرصه‌های مختلف، بیان داشت: چگونه ما می‌توانیم در نانو جزو 10 کشور برتر دنیا باشیم و در سلول‌های بنیادی و موشکی نیز جزو قدرت‌های نخست منطقه باشیم اما نمی‌توانیم مشکل فاضلاب را حل کنیم.

وی تصریح کرد: مشکل ما در خوزستان بحران مدیریت و حضور مدیرانی است که حریص به خدمت کردن نیستند؛ اگر مدیران در خدمت به مردم حریص بودند اینقدر مشکلات در خوزستان روی هم تلنبار نمی‌شد، عده‌ای سیاسی‌کاری کردند و خوزستان را از کشور عقب انداختند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: