سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۲۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹- ۴۶: ۱۴
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با ارائه توضیحاتی درباره دلایل افزایش قیمت گوشت در بازار گفت: کمبود عرضه دام در بازار دلیل اصلی گرانی گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عید به قیمت گرانتری بفروشند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج، قیمت گوشت قرمز چند روزی است در بازار افزایش یافته در حالی که پیش از این مسئولان از افزایش تولید و دپو دام در کشور خبر می‌دادند.

دلایل این تناقض و گرانی گوشت در بازار را از رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی جویا شدیم.

وی عدم عرضه از سوی دامداران و انتظار کشیدن برای فروش در ایام عید، گرانی قیمت دام زنده و گران بودن نهاده‌ها و نیز کاهش واردات نسبت به سال گذشته را پاشنه آشیل این گرانی اخیر عنوان کرد.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: کمبود عرضه دام در بازار دلیل اصلی گرانی گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عید به قیمت گرانتری بفروشند.

وی ادامه داد: قیمت دام زنده هم بسیار گران شده و کیلویی ۵۸ هزار تومان در استان‌ها به فروش می‌رود، هر یک واحد افزایش ریالی که در قیمت دام زنده ایجاد می‌شود دو برابر آن قیمت گوشت افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی بالا بودن قیمت نهاده را هم دلیل دیگر این گرانی اعلام کرد و گفت: دامدار می‌گوید دام خود را با نهاده گران پرورش داده و جو را کیلویی ۸ هزار تومان خریده و برایش نمی‌صرفد که با قیمت پایین دام بفروشد بنابراین در انتظارند که با افزایش قیمت در ایام عید بفروشند و سود کنند.

وی افزود: دامداران می‌گویند که هر ۱۰۰ راس دام سبک روزانه ۵۰۰ هزار تومان نهاده مصرف می‌کند.


*واردات کم شده است


این مسئول در پاسخ به اینکه آیا تولید دام هم درکشور کم شده است؟ گفت: تولید کم نشده، اما واردات نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش یافته و این مسئله روی قیمت تاثیر گذاشته است.


*قیمت گوشت در بازار چند؟


به گفته ملکی، مغازه داران گوشت گوسفندی شقه و بدون دمبه را به قیمت ۱۲۰ هزار تومان خریداری می‌کنند و با حاشیه سود ۱۲ درصدی باید به قیمت ۱۳۲ هزار تومان به مشتری بفروشند.

گوشت گاوی هم به قیمت ۹۰ هزار تومان خریداری می‌کنند و بدون استخوان به قیمت ۱۲۰ هزار تومان باید به مشتری بفروشند.

وی در عین حال تاکید کرد که برای گوشت قیمت گذاری انجام نمی‌شود و عرضه و تقاضا قیمت بازار را تعیین می‌کند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: اکنون مشکل تامین دام وجود ندارد و دامداران می‌خواهند قرارداد فروش خود را با قیمت پس از ۲۰ اسفند منعقد کنند.

وی در پاسخ به اینکه پیش بینی شما برای تولید سال آینده چیست؟ گفت: تامین نهاده حرف اول را میزند اگر به خوبی تامین شود دامدار تولید خود را افزایش خواهد داد در غیر اینصورت مشکلات تولیدو قیمت نه تنها برطرف نمی‌شود بلکه اضافه خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: