سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹- ۲۹: ۰۸
فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام درگفت و گو با بسیج :
سرداراباذر سالاری گفت :طرح تحول محلات با نگاه مسجد محوری از سال ۹۴ با ۲ مسجد در سطح شهر بندرعباس آغاز شد و اکنون به لطف الهی در ۶۰۰ مسجد این کار صورت می‌گیرد.

سردار اباذر سالاری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج  هرمزگان خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های طرح تحول محلات هرمزگان همه منشا خیر و برکت بوده‌اند و به فرموده رییس سازمان بسیج مستضعفان این طرح نه تنها باید الگوی کشوری باشد بلکه باید در جهان اسلام به عنوان یک مدل مسجد محور مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: این نگاه و تفکر بسیج است که به لطف الهی میدان‌دار همه عرصه‌های نظامی، ورزشی، فرهنگی، علمی، محرومیت‌زدایی و اقتصادی در جامعه است و امروز بسیج خادم ملت، میدان‌دار کارهای سخت و کلید درهای بسته است.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان افزود: با اشاره به اینکه براساس نیازهای محلات این قرارگاه‌ها راه‌اندازی شده، بیان کرد: 6 کارگروه شکل گرفته عمدتاً کار راهبری از سطح استان تا محلات را برعهده دارند.

سردار اباذرسالاری خاطرنشان کرد :با استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی دلسوز ، مومن و متعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران که در سطح محلات حضور دارند ضمن انسجام در بین آنها نسبت به راه اندازی قرارگاه تحول محلات اقدام می شود.

فرمانده سپاه استان هرمزگان ادامه داد:ظرفیت و قدرت نرمی بنام مسجد نه تنها می تواند پایگاه و کانونی برای تولید و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی باشد بلکه به صورت مکرر در طول تاریخ اسلام از صدر تا زمانه حاضر ، قابلیت خود را برای تحول آفرینی بخصوص در عرصه فرهنگ و کاهش آسیب ها نشان داده است.

مبتکر طرح تحول محلات درکشور یاد آورشد:این طرح در ۵ کارگروه ،فرهنگی ورزشی و نشاط، سازندگی ، محرومیت زدایی و اشتغال، تربیتی ، اعتقادی، امنیت ، آرامش و توان رزم، فضای مجازی ، علمی و فناوری با محوریت مسجد شروع به فعالیت می کند.

وی خاطرنشان کرد:شناسایی ظرفیت‌های مختلف هر محله از وظایف قرارگاه طرح تحول هر محل است تا آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی محلات را شناسایی کنند در این راه پیوند هرچه بیشتر پایگاه‌های بسیج و مسجد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

سالاری تاکید نمود:اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و امنیتی امروز در سطح محلات بر عهده بسیج است و باید این خواسته‌های رهبری را به‌صورت جدی مدنظرقرار داد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های بسیار خوبی در راستای اسلامی کردن محلات در حال انجام است، تصریح کرد: برای اسلامی کردن محلات هدف این است که مسجد به هویت اصلی و ذاتی خود که در تاریخ و دین مبین اسلام می بینیم که رفع احتیاجات اساسی مردم از طریق مسجد حل می شد.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام در خصوص اردوهای جهادی در راستای محرومیت‌زدایی و محلات بندرعباس افزود: احداث منازل نیازمندان و تعمیر آنها، اهدای بسته‌های معیشتی چه قبل و چه در ایام کرونا همچنان نیز با وسعت و ظرفیت بیشتری ادامه دارد.

سردار اباذرسالاری درپایان گفت: طرح تحول محلات چشم اندازی 10 ساله دارد که اکنون 5 سال از زمان آن می‌گذرد که اثربخشی خوبی را در محلات داشته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar