سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹- ۳۳: ۱۴
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام:
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: مولفه ها و قابلیت های رسانه ها و به ویژه بستر خبری فضای مجازی، پیشران اهداف انقلاب اسلامی و مانعی در برابر تحرکات دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری بسیج ،سردار "جمال شاکرمی"، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر گفت: ماه رجب، شعبان و رمضان به هم پیوسته است و امید است از فیوضات این ماه استفاده شود، مناسبت های ارزشمند در دل ماه رجب وجود دارد که برای دست یازیدن به قله های ترقی می توان از فیوضات این ماه استفاده کرد.

وی با تقدیر از  اصحاب رسانه و مطبوعات که در صف اول مبارزه با کرونا بوده اند، ابراز کرد: اصحاب  رسانه در طول یکسال گذشته در این شرایط سخت، در لجمن و لبه  جلویی منطقه نبرد قرار داشتند و با اطلاع رسانی به موقع،  با نقد و ورود به مباحث مختلف سیاسی و اجتماعی  هم مدیران را  ترغیب کردند و هم فضای  موجود را  ترسیم کردید، نقاطی که در واقع مایوس کننده بود بیان کرده و فضای کم کاری برخی از مجموعه ها را ترسیم کردند و در این راستا، زحمات فراوانی کشیدند و در امر مبارزه با کرونا هم در کنار مسئولان ذی ربط بودند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش مهمی در عبور از مانع سخت کرونا داشته اند، یادآور شد: جلسه امروز به یاد و نام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی است، حاج قاسم متعلق به همه امت های اسلامی است،  او با تمام وجود به صحنه آمد،  قاسم طراح شکست آمریکایی ها بود، برای سال های متمادی دشمنان را از آرمانهایش دور کرد، او در کف میدان بود و خود را  سرباز ولایت می دانست، او یک استراتژیک بزرگ بود، هنر حاج قاسم، سازماندهی نیروهای مردمی در عراق و سوریه  برای جلوگیری از اجرای راهبرد آمریکایی ها و دشمنان ما بود.

 

 فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام تصریح کرد: آن چیزی که حاج قاسم را در این جایگاه نکاه داشت و  بیش از یکسال است که ما با چهره او زندگی می کنیم، ایمان، تعهد و شایستگی های او بود، شخصیتی فراجناحی  و صرفا برای پیشبرد اسلامی گام بر می داشت، او در فتح المبین ساخته شد و در  کربلای یک با وجود همه کاستی ها، گردان را به تیپ، تیپ را به لشکر و لشکر را سپاه تبدیل کرد.

سردار شاکرمی ابراز کرد: او همواره بیان می کرد که بهترین افتخار من این است که به کمک های  آزادی انسان های محروم در آمرلی و دیگر نقاط جهان در سوریه و عراق بروم و توانستم  در یک محاصره سیصد و شصت درجه به کمک محرومان بشتابم، او راه های آسمان را از زمین بهتر بلد بود و او پیشتر در والفجر ۸ به شهادت رسیده بود، راز و رمز موفقیت حاج قاسم سلیمانی تدین او بود، این مرد در مقطعی دیگر از تاریخ با عظمت می شود، خدا می خواهد که  امروز به یک چهره جهانی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم متعلق به جهان اسلام نیست بلکه همه جریان های انقلابی و آزادی خواه جهان او را قبول دارند، یادآور شد: حاج قاسم، طراح شکست تکفیری‌ها در منطقه بوده است،حاج قاسم بارها و بارها، در جغرافیای استان ایلام بروز و ظهور داشته است و به دور از چشمان رسانه حرکت جریان های تکفیری را در مرزهای ایران و عراق رصد می کرد، او با تمام وجود در امر مبارزه با  دشمنان اسلام تلاش می کرد.

 فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه ابوذر  مظهر صداقت، درستی و حقانیت راهی است که خدای متعال بر قامت نبی مکرم اسلامی گذاشته است، یادآور شد:  این جشنواره در یک کلاس بالا است و تلاش شده که علی رغم شرایط کرونا این جشنواره با نحو مطلوب و با شرایط مناسبی برگزار شود.

سردار شاکرمی با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب یک جنگ تمام عیار رسانه ای را بر علیه ما آغاز کرده است، گفت  شانتاژها در فضای رسانه ای شکل می گیرند و توانمندی ها در فضای رسانه خود را نشان می دهد،  امروز اهمیت فضای مجازی و رسانه ای به اندازه خود انقلاب اسلامی است،  یعنی همان مولفه های  پیش برنده در انقلاب اسلامی که می تواند انقلاب اسلامی در تراز یک  انقلابی که دارای چارچوب است مطرح کند،  فضای مجازی هم می تواند این انقلاب را بیش از گذشته در دنیا مطرح کند.

وی با بیان اینکه امروز  اصحاب رسانه در فضای مجازی پیش برنده هستند و می توانند در  انقلاب اسلامی موفقیت ها و توانمندی های انقلاب را در این قالب بازتعریف کرد، ابراز کرد: پرداختن به کمبودها و کاستی ها بدون اینکه موجب تضعیف نظام اسلامی شود، نیازمند یک مهندسی است،  حوزه رسانه دارای تخصص بالا است و می تواند مهندسی عمل کرد و به صورت تخصصی به موضوعات ورود کرده و نقد سازنده داشته باشند.

 فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: در فضای نقد و انتقاد سازنده منطق و درست می توانیم به قله های پیروزی و موفقیت دسترسی پیدا کنیم، آرایش  دشمن یک آرایش جنگی است، شکل کار دشمن تغییر  می کند، امروز ظاهرا روند روند تعاملی است  اما در عین حال ضربه وارد می کنند، اگر مراقبت نکنیم و استان فاقد مدیریت کارا باشد، ممکن است شاهد شکل گیری پدیده های امنیتی نفاق در استان باشیم.

سردار شاکرمی با اشاره به تلاش دشمن در راستای ایجاد فضای دو قطبی در کشور، تصریح کرد: انتخابات به همان  اندازه که در کشور آمریکا مهم بود و می توانست سرنوشت خیلی از مسایل را تحت تاثیر قرار دهد، در جمهوری اسلامی نیژ به لحاظ تاثیر انقلاب اسلامی در  حوزه های نفوذ و تاثیر و  فراگیری این گفتمان انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم، مهم است.

وی گفت: اگر انتخابات، منجر به یک دولت انقلابی، جوان،متعهد و بهره برداری از ظرفیت ها برای عبور از سختی ها باشد، نتیجه بخش خواهد بود، امروز با شیوه دیوان سالاری، بروکراسی و بر روی صندلی های مخملی نشستن و دستور دادن، کشور  ما به جلو نخواهد رفت، بلکه یک مدیریت جهادی، انقلابی و جوان لازم است که به پیروزی برسیم و نیروهای انقلابی هم باید در کنار هم باشند و این نگاه باید در جامعه ایجاد شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام  با اشاره به  اینکه انتخابات می تواند یکی از زمینه های فتنه انگیزی شود،  ابراز کرد: مدیریت صحیح رسانه می تواند کمک کند که ما به راحتی از این فضا عبور کنیم،  تلاش شود که  انتخاباتی امن، سالم با مشارکت زیاد داشته باشیم و در نهایت  گزینه ای انتخاب شود که ظرفیت سازی کند، از همه امکانات برای شکل دادن گفتمان انقلاب اسلامی استفاده کند البته گفتمانی که  دال مرکزی آن، ولایت فقیه باشد و منخب مردم کسی باشد که خود را با این گفتمان هماهنگ کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar