سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰- ۳۵: ۱۷
سردار زهرایی:
مسئول سازمان بسیج سازندگی گفت: دستیابی به آرمان های متعالی انقلاب اسلامی، نیازمند تربیت انسان های مؤمن، بصیر، کارآمد برای جریان‌سازی اجتماعی است و حرکت های جهادی کارگاه موفقی برای شکل گیری این دو عنصر اساسی خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی گفت: دستیابی به آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی، نیازمند تربیت انسان‌های مؤمن، بصیر، کارآمد برای جریان‌سازی اجتماعی است و حرکت‌های جهادی کارگاه موفقی برای شکل گیری این دو عنصر اساسی خواهد بود.

وی با اشاره به مشارکت مردم در خدمت رسانی به محرومین افزود: اقبال طیف‌های مختلف مردم به مشارکت در خدمت رسانی به محرومین در قالب حرکت‌های جهادی، با سرعت فزاینده‌ای درحال تبدیل شدن به یک جریان عمومی و خودجوش است که می‌تواند موتور پیشران کشور در رفع محرومیت باشد و به عنوان یک الگوی بی نظیر اسلامی و انقلابی، در اداره امور کشور به جهانیان ارائه گردد.

زهرایی تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و بروز برخی مشکلات و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن برای کشور، سازمان بسیج سازندگی با بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود توانست با اجرای رزمایش سراسری "کمک مومنانه" و طرح "شهید حاج قاسم سلیمانی" اقدامات بزرگ و موثری برای کاهش اثرات مخرب معیشتی، فرهنگی و اجتماعی ویروس کرونا بردارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد: در همین راستا و با عنایت به آغاز فصل برگزاری اردو‌های جهادی در نوروز ۱۴۰۰ و شرایط خاص کشور و همچنین ضرورت نقش آفرینی گروه‌های جهادی به عنوان یک نهاد مردمی برای حضور در عرصه‌های محرومیت زدایی و امداد رسانی، ایشان توانستند اقدامات موثری در این زمینه بردارند.

وی اشاره کرد: گزارش مختصری از عناوین فعالیت‌های قرارگاه‌ها و گروه‌های جهادی به شرح زیر می‌باشد:

قرارگاه‌های ملی:

تعداد قرارگاه‌های ملی: ۶ قرارگاه
فعالیت قرارگاه‌های ملی در استان های:
۱. خراسان رضوی ۲. کرمان ۳. سیستان و بلوچستان ۴. کرمانشاه
تعداد جهادگران: ۳۸۲۶ برادر و ۴۱۰ خواهر
تعداد گروه‌های جهادی فعال در قرارگاه‌های ملی: ۱۲۵ گروه جهادی
تعداد پروژه‌های عمرانی: ۲۵۰ پروژه
عرصه‌های فعالیت: عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، آموزش، فرهنگی، بهداشت و درمان، اشتغال زایی
تعداد مستند‌های تهیه شده و در دست تدوین: ۸ مستند
قرارگاه‌های استانی:

تعداد قرارگاه‌های استانی: ۹۲ قرارگاه
تعداد گروه‌های جهادی فعال در قرارگاه‌های استانی: ۵۸۶۱ گروه جهادی
تعداد پروژه­های عمرانی: ۷۰۳۳ پروژه
تعداد جهادگران: ۴۷۸۵۴ برادر و ۱۹۵۳۲ خواهر
گروه‌های جهادی فعال در طرح شهید سلیمانی: ۵۳۵۵ گروه
عرصه‌های فعالیت: عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، آموزش، فرهنگی، بهداشت و درمان، اشتغال زایی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: