سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰- ۴۴: ۱۰
مسوول بسیج هنرمندان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین
کریمی گفت:مهمترین اقدام مجموعه بسیج هنرمندان، تشکیل قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی در بخش فرهنگ و هنر بود و امیدواریم بتوانیم به موازات این قرارگاه در حوزه اشتغالزایی هنرمندان و رفع مشکلات قدم های موثری برداریم.

محسن کریمی مسوول بسیج هنرمندان استان قزوین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین با اشاره به نامگذاری هفته هنر انقلاب بیان کرد: به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی، هفته بزرگداشت مقام این شهید گرانقدر به هفته هنر انقلاب نام گرفت که در همین راستا برنامه های مختلف هنری و فرهنگی اجرا می شود.

وی گفت: امیدوارم در سال ۱۴۰۰ افق های روشن این موضوع را در استان شاهد باشیم و امسال که به نام تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نامگذاری شده، با برداشتن موانع، حسن نیت خود را در مقام عمل نشان دهیم و در درجه دوم، پشتیبانی قوی داشته باشیم. چرا که همین پشتیبانی ها در بعضی مواقع علیرغم صرف هزینه های فراوان برای اجرا و تولید برنامه های فرهنگی و هنری، به دلیل دیدگاه مصرفی، استان را در جایگاه پایینی قرار داده است.

سرمایه گذاری برای تقویت انجمن های هنری و کانون های هنری

مسوول بسیج هنرمندان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم در سال جدید نسبت به تقویت زیرساخت ها، اعتماد عمومی، سرمایه اجتماعی تلاش بیشتری نماییم.

کریمی عنوان کرد: برنامه ریزی بسیج هنرمندان در سال‌جاری برای تحقق راهبرد سال، سرمایه گذاری برای تقویت انجمن های هنری و کانون های هنری و همچنین سرمایه گذاری ویژه با همکاری سایر نهادهای انقلابی، در حوزه تولیدات مردم پایه و خانگی و صنایع دستی بتوانیم حرکتی را آغاز نماییم.

معرفی چهار شهید شاخص هنرمند از سوی بسیج هنرمندان استان

وی افزود: امسال از سوی بسیج هنرمندان چهار شهید شاخص هنرمند را معرفی خواهیم کرد که شهید شاخص فصل بهار، شهید علی اصغر عاملی است که در عملیات رمضان به درجه شهادت نایل شد. وی شاعر و خوشنویس قزوینی است و تولیداتی از این شهید گرانقدر در راستای شناساندن شهدای هنرمند ارایه خواهیم داد.

کریمی در ادامه تصریح کرد: همچنین برنامه هایی نیز در فضای مجازی برگزار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس نیز برنامه های خوبی داشته باشیم که در همین راستا اقداماتی انجام شده است.

نقش آفرینی بسیج هنرمندان در ایام کرونا

وی با اشاره به چشم اندازهای بسیج هنرمندان در سال پیش رو عنوان کرد: دو رویکرد مهم در بسیج هنرمندان که مورد توافق شورای بسیج هنرمندان نیز می باشد در سال جدید تبیین کرده ایم که رویکرد اول ما، رویکرد آینده محور می باشد و برنامه ریزی های خاصی در این زمینه انجام شده است. رویکرد دوم ما رویکرد برنامه های اقتضایی می باشد که بتوانیم متناسب با حوادث و اتفاقات و برنامه های فرهنگی انقلاب بتوانیم نقش آفرین باشیم.

مسوول بسیج هنرمندان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با اشاره به بخشی از اقدامات بسیج هنرمندان استان به ویژه در شرایط کرونایی استان اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا که جامعه را تحت تاثیر قرار داده بود، بالطبع جامعه هنری نیز از این امر مستثنی نبود. اما با تمام شرایط سخت، جامعه هنرمندان استان در کنار سایر اقشار جامعه، در این شرایط نقش آفرینی کردند.

تولید آثار ماندگار به ویژه در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس

وی با اشاره به رویکرد این قشر بسیج در حوزه برنامه های بلند مدت یادآور شد: سرمایه گذاری برای آموزش و کادر سازی نیروهای بسیجی و تقویت ارکان بسیج هنرمندان در سطح استان است. همچنین رویکرد تخصصی به انجمن های هنری در سطح استان از برنامه های ماست. تولید آثار ماندگار به ویژه در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس که می تواند مبنای فعالیت های انقلاب اسلامی در اعصار مختلف باشد که می تواند جنبه سندیت و تولید داشته باشد.

کریمی با اشاره به برنامه های اقتضایی و کوتاه مدت خاطرنشان کرد: این آمادگی در مجموعه بسیج هنرمندان ایجاد خواهد شد که بتواند واکنش های در خور و متناسب با شرایط جامعه ایجاد نماید. نیاز است جامعه ما در حوزه فرهنگ و هنر ایمن سازی شود و بتواند در مقابل فشارها و تهاجمات آنی دشمن، عکس العمل به موقع نشان دهد. دشمن از هر نقطه و ظرفیت هنری برای نشاندن سیطره فرهنگی خود بر جامعه ما استفاده می کند. لذا ما نباید از این امر غافل شویم بلکه باید هوشمندانه در این حوزه فعال باشیم.

مسوول بسیج هنرمندان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در ادامه اضافه کرد: در بحث فرهنگ سازی و تولیدات هنری اقدامات بسیار خوبی از سوی بسیج هنرمندان در مقابله با بیماری کرونا انجام شد. چندین جشنواره فرهنگی و هنری در سطح استان، هم برای امیدآفرینی در بخش فرهنگ و هنر و فعال سازی هنرمندان و هم برای استفاده عمومی اجرا شد. همچنین برنامه های متعددی در فضای مجازی در سطح استان اجرا شد.

قرارگاه شهید سلیمانی، روزنه امید جامعه هنری در رفع چالش های موجود

کریمی در ادامه با اشاره به کمک های مومنانه از سوی بسیج هنرمندان استان، برنامه های بسیار خوبی اجرا شد که از ظرفیت هنرمندان در این زمینه برای قشر هنرمندانی که دچار بحران معیشتی هستند استفاده شد همچنین از ظرفیت هنرمندان برای امیدآفرینی در جامعه و تأثیرگذاری بر افزایش امید و نشاط عمومی تلاش های زیادی استفاده شد و تولیدات مختلفی در عرصه های مختلف هنری انجام شد.

وی افزود: مهمترین اقدام مجموعه بسیج هنرمندان است در تشکیل قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی بخش فرهنگ و هنر بود که با حضور تمام دستگاه های فرهنگی و هنری استان ایجاد شد و امیدواریم بتوانیم به موازات این قرارگاه در حوزه اشتغالزایی هنرمندان و رفع مشکلات قدم های موثری برداریم.

انتهای پیام/۱۰۱۰

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar