سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰- ۵۰: ۱۴
نطق نمایندگان؛
نماینده کرج در مجلس حوادثی چون خرابکاری نطنز را محصول وادادگی و دیپلماسی التماسی دولت غربگرا دانست و گفت: دیپلماسی التماسی حرکت در کوچه بن بست است.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  مهدی عسگری نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی در نطق میان دستور، حوادثی چون خرابکاری نطنز را محصول وادادگی و دیپلماسی التماسی دولت غربگرا دانست و گفت: ما با مذاکره مخالف نیستیم اما تجربه تاریخی نشان می دهد تنها مذاکره ای ثمربخش است که از سر قدرت، عزت، حکمت انجام شود؛ دیپلماسی التماسی حرکت در کوچه بن بست است.

وی افزود: در دنیای لیبرال دموکراسی حق کسی که در موضع ضعف باشد با التماس نمی دهند؛ حق گرفتنی است همانطور که مولایمان فرمود حق جز با صلابت و جدیت به دست نمی آید؛ ما با مذاکره ای که منافع ملت را استیفا کند موافقیم اما مذاکره در سایه تهدید و تخریب چه مفهوم و نتیجه ای در بردارد.

نماینده کرج در مجلس بیان کرد: طبق حقوق بین الملل، اقدام علیه تاسیسات هسته ای کشورها ممنوع بوده و در زمره جنایت علیه بشریت است، آیا مسببان چنین جنایتی که مهره تروریسم هسته ای علیه دانشمندان و تاسیسات اتمی هستند قابل اعتماد برای مذاکره اند.

عسگری با تاکید بر اینکه در دنیای چپاول و سلطه جویی راهی جز تولید قدرت نداریم، گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها یکی از ابزارهای قدرت برای کشور بوده تا دست دولت را در مذاکرات پر کند اما دولت گویا جزو مصرف بی رویه قدرت، تدبیر دیگری ندارد؛ مجلس در این قانون بر لغو تمامی تحریم های ظالمانه تاکید کرده است اما مذاکرات وین به دنبال یک سطح حداقلی از لغو تحریم آن هم به صورت موقت، محدود و صوری است و این رویکرد به روشنی جنبه انتخاباتی و سیاسی دارد و دولت برجام با دستاورد تقریبا هیچ در این روزهای آخر به جای جبران مافات و عبرت از بدعهدی های طرف های غربی و آمریکایی به دنبال دوپینگ انتخاباتی از طریق گشایش های منطقه ای و رسانه ای است.

وی ادامه داد: ایران قوی نیاز به تولید قدرت دارد از جمله اقدامات این مسیر مانع زدایی و پشتیبانی از تولید، نگاه به درون و تقویت توان داخلی از طریق بهره برداری حداکثری از منابع، معادن و ظرفیت های بلااستفاده، توسعه ارتباط هوشمند با کشورهای همسایه، توجه به کشورهای محور مقاومت و غیرغربی و در یک جمله تمسک به مکتب شهید سلیمانی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar