سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰- ۵۴: ۱۸
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان سرخه گفت: مهم ترین رهاورد روزه، براساس آیه 183 بقره، رسیدن به گوهر پرارج تقواست.

رسول ‌اکرم (‌ص) فرمودند: درهای آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده می‌شود و تا آخرین شب آن بستہ نخواهد شد.

با آغاز ماه پر خیر و برکت رمضان حجت الاسلام و المسلمین حسین ابوالقاسمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در سرخه ضمن اشاره به اینکه روزه آثار و برکات معنوی فراوانی به دنبال دارد، اظهار کرد: نخستین اثر آن پارسایی است. مهم ترین رهاورد روزه، براساس آیه 183 بقره، رسیدن به گوهر پرارج تقواست. هدف از وجوب روزه، تربیت معنوی انسان و گذاشتن او در بزرگراهی است که به پارسایی منتهی می شود. تعبیر «لعلکم تتقون» در این آیه شریفه، پرده از رازی می گشاید که ملاک برتری آدمیان بر یکدیگر دانسته شده و فرجامی نیک به نام فلاح و رستگاری خواهد داشت.

وی افزود: دومین اثر آن رهایی از بند تن است. با نگاهی به شرایط روزه داری، در می یابیم که این برنامه هدفی جز تربیت انسان و آسمانی کردن او ندارد. خداوند سبحان با دعوت به روزه، مقامی دیگر از انسانیت را پیشنهاد می دهد؛ انسانیتی رها از اسارت تن و خواهش های درونی. انسانیتی که با گذار از موانع ساده به دست می آید. چشم پوشی از آنچه تاکنون به راحتی بهره مند بوده آن هم برای مدتی معین. تلاش برای خدایی شدن. شکستن دیوار عادت هایی که مانع انس با معنویات است و انسان را از ترقی و تعالی باز می دارد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان سرخه در ادامه اضافه کرد: سومین اثر معنوی روزه داری دستیابی به آرامش قلبی است. در گران سنگی که بشریت امروز برای یافتن آن حاضر است از همه دارایی خویش بگذرد. درپرتو روزه داری، دل از هوی و هوس بریده و در دامن یاری که مبدأ و معدن آرامش است، پـناه می گیرد. روزه دار با توجه بیشتر به پروردگار و احساس نزدیکی به آن «قریب مجیب»، دل از اغیار بریده و سرشار از آرامش و طمأنینه می شود. از این رو امام باقر (ع) در سخنی کوتاه و زیبا فرمود «الصیام تسکین القلوب؛ روزه مایه آرامش دل هاست.»

ابوالقاسمی تصریح کرد: اگر ما دوازده ماه سال را روی هم تلمبار کنیم، می توانیم مثال کوه را به ماه های سال تشبیه کنیم.  هرکوهی یک دامنه، یک گردنه و یک قله دارد. دامنه ی کوه ماه مبارک رجب، گردنه ی آن ماه مبارک شعبان و قله ی آن ماه مبارک رمضان است. ثانیه های آن در طی طول سال بدیل ندارد وخریدن بندگان توسط خداوند هم در طی طول سال مثل ماه مبارک رمضان مثل ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar