سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۵۳۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰- ۲۰: ۱۱
آیاتی از سوره‌های مائده و انعام در جزء هفتم قرآن کریم، رمز‌های موفقیت در زندگی دنیایی را بیان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، بهره بردن از توصیه‌های الهی در کتاب بزرگ قرآن، هم موفقیت در زندگی دنیایی بندگان را تضمین می‌کند و هم توشه‌ای برای دنیای باقی و آخرت است.

در جزء هفتم قرآن مبین، خداوند متعال پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم را به هدایت بندگان سفارش می‌کند و آیاتی از سوره‌های مبارکه مائده و انعام را به عنوان چراغ راه انسان‌ها در پیمودن مسیر بندگی قرار می‌دهد.

در میان آیات سراسر نور این سوره‌های مبارکه، ترجمه ۱۲ آیه، ۱۲ راهکار برای داشتن یک زندگی موفق را پیش روی ما قرار می‌دهد.

درآیات ۸۶، ۸۷، ۸۹، ۱۰۱، ۱۰۵ و ۱۰۶ سوره مائده به بندگان و مومنان سفارش شده است با پرهیز از عیب جویی از دیگران، به جای اینکه به اعمال دیگران بپردازند به خودتان بپردازند، آنانی که آیات خدا را دروغ پنداشتند همدم آتش هستند، چیز‌هایی که خدا حلال کرده را بر خود حرام نکنید، خداوند شما را به سوگند‌های با اراده‌ای که می‌خورید مواخذه می‌کند، سوالات بیجا و بیهوده نپرسید که به ضرر شما خواهد بود، در هنگام مرگ حتماً وصیت کنید و ۲ شاهد بگیرید و اگر کسی را مسخره کنید نتیجه اش گریبان شما را می‌گیرد.

درخلاصه‌ای که از معانی آیات ۱۰، ۳۲، ۴۳، ۶۴، ۹۳ و ۱۰۹ سوره مبارکه انعام گردآوری شده است نیز ، پروردگار یکتا، با زودگذر خواندن زندگی دنیایی ، مومنان به خدا و رسول او را این گونه سفارش می‌کند که زندگی دنیا در مقابل زندگی آخرت بازی و سرگرمی است، انسان حق ندارد خود را در معرض امتحان الهی قرار دهد، کسی که بر خدا دروغ می‌بندد از همه ستمکار‌تر است، خدا شما را از هر اندوهی می‌رهاند، ولی شما برای او شریک قائل می‌شوید و شیطان اعمال بد را با آراستن، زیبا جلوه می‌دهد.

این آیات، هم مصداق واقعی تبدیل انسان به فردی موفق و مفید در دنیایی ست که هر لحظه ممکن است، اسیر هوای نفس و وسوسه‌های شیطان رانده شده قرار گیرد و هم هدایت کننده انسان به سوی کمال و رستگاری هستند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar