سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۵۳۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰- ۴۵: ۱۱
آمار مراجعات روزانه در اهواز همچنان بالا است و به طور متوسط ٧٠٠ نفر به مراکز منتخب نمونه‌گیری غرب اهواز مراجعه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه آمار مراجعات روزانه همچنان بالا است، اظهار کرد: روزانه به طور متوسط ٧٠٠ نفر به مراکز منتخب نمونه‌گیری غرب اهواز مراجعه می‌کنند و ۵٠ درصد از تست‌های PCR مثبت است.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی افزود: در طول روز به طور متوسط ٢ هزار تست رپید گرفته می‌شود که تقریباً ١۵ تا ٢٠ درصد این تست‌ها مثبت می‌شوند. در عین حال رهگیری‌ها در قالب طرح بیماریابی شهید سلیمانی نیز در حال انجام است.

وی بیان کرد: دورهمی‌های خانوادگی، ۵٠ درصد کانون‌های آلودگی بیماری هستند و ۵٠ درصد دیگر می‌تواند در رستوران‌ها، اصناف و مغازه‌ها، ادارات و سازمان‌ها، دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +۱۰ و سایر مکان‌هایی باشد که بار مراجعات آن‌ها بالا است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: بار مراجعات هر چند نسبت به ابتدای سال کاهش داشته، اما از نظر اعداد و ارقام هنوز بالا است.

وی افزود: آلوده‌ترین مناطق غرب اهواز، ابتدا گلستان و بعد از آن، کیانپارس هستند که علت آن تراکم ادارات و سازمان‌ها در این مناطق است. در سایر مناطق غرب اهواز به خصوص حاشیه شهر از جمله کوی علوی، خشایار، کیان، عین ۲ و تصفیه شکر، آمار مراجعات و بیماران یک ماه اخیر با یک سال گذشته در این مناطق، برابری می‌کند که نشان می‌دهد مناطق حاشیه‌ای غرب اهواز همچنان جزو مناطق آلوده محسوب می‌شوند.

احمدی بلوطکی ادامه داد: انتظار می‌رود سازمان‌ها و ادارات، قانون یک‌سوم حضور پرسنل در محل کار را رعایت کنند تا بتوانیم این بیماری را تا حدودی کنترل کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: