سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۴۹: ۱۸
تا انتخابات| مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا درگفت و گو با بسیج:
ساری-مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا با بیان اینکه عامل اصلی مشکلات کشور تفکر لیبرالی است، تاکید کرد: این جریان مزاحم انرژی ملت را گرفته،  هزینه روی دست مردم گذاشته و از مشکلات مردم کاسبی کرده است.
 خبر
 
به گزارش خبرگزاری بسیج ازمازندران، سلسله نشست‌های بصیرتی و روشنگری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در دفتر خبرگزاری بسیج مازندران با حضور کارشناسان مسائل سیاسی حول محور‌های حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب درست، راه اندازی شد.
امیر سادات کرمی در هفتمین نشست، به تشریح عامل بروز مشکلات و تفکراتی که باعث شرایط موجود در کشور شده است پرداخت و با اشاره به راه برون برفت از این مشکلات گفت:  انقلاب امام خمینی (ره) یک نه بزرگ به مدل مدیریتی شوروی سابق به عنوان بلوک شرق و امریکا به عنوان بلوک غرب بود لذا تنها مدل  جمهوری اسلامی مبنی بر مدیریت جهادی و اسلامی انتخاب شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در مدل جمهوری اسلامی باید زندگی یک مسئول در حد متوسط رو به اقشار ضعیف جامعه باشد و مشکلات مردم در میدان‌های مختلف احصا شود و نه  در پشت میزمدیریتی، افزود: این شیوه مدیریتی مورد تائید امام که باید به صورت یک گفتمان مرسوم در جامعه اجرا می‌شد، این اتفاق نیفتاد و مشاهده می‌کنیم بعد از انقلاب، روسای جمهور  تفکرشان، تکفر امام نبود و روش مدیریتی کشور نیز مدیریت جهادی، نبوده و می‌گفتند این گفتمان قابل اجرا نیست لذا مدل آمریکایی را در بخش مدیریتی کشور اعمال کردند.

سادات کرمی ادامه داد: بعد از جنگ تحمیلی، در دوره کارگزاران، اصلاحات، دولت تدبیر و امید و حتی دوره دوم رئیس جمهور دولت دهم مدیریت آن‌ها در دیریت لیبرالی خلاصه شد و اذعان کردند که ما لیبرال هستیم و  ما متعقد به نظر امام و شعار‌های ارزشی که مردم به آن رای دادند نیستیم لذا شیوه مدیریتی ما شیوه آمریکایی‌ها است.

 مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا  با تصریح براینکه تبعات مدیریت آمریکایی در کشور در این چند سال نمایان شده است، اضافه کرد: عمده تورم ها، عمده فساد‌های اقتصادی  در سطح شهرداری‌ها و در سطح مدیریتی دولت، عمده لابی‌ها و رانت‌های فامیلی، انتصاب افراد فاقد صلاحیت، بستن حلقه‌های مدیریتی، انتصابات فامیلی در پست‌های مدیریتی خاص،  گرانی، بیکاری و چالش‌های امنیتی و  ترور‌ها، ماحصل همین جریانی است که شیوه مدیریتی آمریکایی را در کشور اجرا کردند و حاضر نیستند دست از این تفکر بردارند.

سادات کرمی با اشاره به اینکه مسئولانی با چنین تفکری به فکر مردم نیستند، یادآور شد:  در اوج مشکلات مردم، رئیس جمهوری به فکر خوش نشینی و اسکی بازی در سد لیتان است. یا وقتی زلزله بم اتفاق افتاد و بسیاری از مردم دچار  مصیبت شدند، دغدغه جریان لیبرالی تحصن علیه شورای نگهبان بود، وقتی بحران‌های طبیعی اتفاق افتاد، دغدغه مسئول احصای مشکلات مردم به صورت میدانی نبود.

به گفته سادات کرمی قرارگاه‌های جهادی مشکلات مردم را در بحران‌ها رفع کردند نه قرارگاه‌های مدیریتی دولتی.
 
خبر

این تحلیلگر امور سیاسی در بخش‌های دیگر سخنان خود در پاسخ به این سوال که چرا پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی مسئولی در تراز انقلاب و با تفکر جهادی در مسند ریاست جمهوری نبود تا برای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب کار کند، گفت:شیوه حکومت رانی در کشور بسیار سخت‌تر از شیوه حکومت رانی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها است.  چارچوب کشور‌های غربی   در حوزه مردم سالاری، منافع سرمایه داری و حزبی است  که اگر در این چارچوب عدول کند حتی ترامپ هم باشد، حذف می‌شود؛ لذا آنان پایبند به مطامع حزبی خود هستند. اما در ایران  کسانی که تائید می‌شوند به اصول معتقدند، اما در حوزه مدل مدیریتی  مجری نیستند.

سادات کرمی توضیح داد: صلاحیت افراد در جمهوری اسلامی برخلاف آمریکا و سایر کشور‌ها، منافع حزبی نیست؛ لذا شورای نگهبان برخی از صلاحیت‌ها را تائید و مابقی را به عهده مردم میگذارد؛ که آیا مردم کسی را می‌خواهند که مر قانون امام را پیاده سازی کند یا در حوزه اقتصادی، بستگان و آشنایان خود را سرکار بیاورد  و واردات را منحصرا در اختیار آن‌ها قرار دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه سخنان خود با تصریح براینکه مردم همیشه حامی انقلاب بودند گفت: ما در مسئله انتخاب به یک بلوغ اجتماعی نیاز داریم.

سادات کرمی با تاکید بر اینکه دو راه برای انتخاب درست وجود دارد، افزود: یک راه تائید و تثبیت وضعیت موجود است که عده‌ای با شعار دولت سوم تدبیر و امید، در حال تبلیغات هستند. راه دوم تغییر وضعیت موجود است و کسانی که سابقه مدیریتیشان نشان میدهد منافع مردم و اسلام برای ان اهمیت دارند که در چهار دهه انقلاب این عده کمتر از انگشتان دست بودند که مدیریت کشور را برعهده داشتند و عمده مدیریت کشور به دست جریان اشرافی غرابگرا بود.

مسئول بسیج دانشجویی سپاه کربلا با بیان این مطلب که اگر مردم معتقد هستند تفکر امام قابل پیاده شدن است  که مصادیق آن هم مشخص و مشکلات هم حل خواهد شد، تصریح کرد:تفکر دولت سوم تدبیر و امید می‌گوید مشکلات قابل حل نیست مگر اینکه  از شعار‌های خود عدول کنیم، فشار را از شانه‌های خود بر دوش مردم بیندازیم که مصادیق آن  کاسبی دولت را در بورس و دلار دیدیم که دولت دست در جیب مردم گذاشت و در تبلیغات هم مقصر را امام و نظام معرفی می‌کردند.

سادات کرمی با بیان اینکه عامل اصلی مشکلات کشور تفکر لیبرالی است، تاکید کرد:اصل مشکلات را کسانی با این تفکر در کشور بوجود آوردند که  رانت خواری از جانب آنهاست، فامیل و بستگانشان را بخاطر فساد اقتصادی قوه قضائیه دستگر کرد. نفوذی‌ها در این گروه‌ها  توسط سیستم‌های امنیتی بازداشت شدند. عمده فیش‌های نجومی برای این تفکر بود و فرزندانشان در انگلیس و امریکا اقامت دارند  حتی عمده کشف حجاب‌ها از خانواده‌هایی این تفکر است لذا این تفکر و جریان باید کنار برود.

این کارشناس مسائل سیاسی تنها راه رفع مشکلات کشور را کنار رفتن جریان مزاحمی که در مقابل گفتمان امام قرار گرفته است، دانست و گفت: این جریان مزاحم انرژی ملت را گرفته،   هزینه روی دست مردم گذاشته و از مشکلات مردم کاسبی کرده است؛ لذا مردم در انتخابات  با صدای مشترک و حداکثری و انتخاب آگاهانه به این جریان نه گفته و به جریان انقلاب آری بگویند.
 
سادات کرمی در ادامه سخنان خود، به شاخص‌های انتخاب درست هم اشاره و خاطرنشان کرد:یک سری الگو‌های در مدیریت اسلامی است که باید طبق آن مدیران ارزیابی شوند. برای نمونه الگوی مدیریتی حاج قاسم بهترین مدل مدیریتی است چرا که حاج قاسم در بحران‌هایی همچون سیل در خوزستان، وارد میدان شد که در واقع میتوان گفت: حضور  حاج قاسم به مراتب به حضور مجموع کارگزاران دولتی‌ها در خوزستان اثرگذارتر بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه  مکتب مدیریتی جهادی امثال حاج قاسم الگوی انتخاب درست است، گفت:مدیران لیبرالی نماد اشرافیت و تفکر غیر انقلابی هستند ،کسانی که در ظاهر شاید با حاج قاسم عکس دونفره می‌گرفتند، اما در باطن خلاف تفکر حاج قاسم عمل میکردند.

سادات کرمی با تاکید براینکه شناسایی فرد درست طبق معیار‌ها و شیوه‌های مدل مدیریتی حاج قاسم سخت نیست، یادآور شد: بیشترین تعطیلی را در دولت تدبیر و امید داشتیم ،سفره مردم هم کوچکتر شده است لذا دو راه بیشتر نداریم اینکه  به جریانی رای بدهیم که ارز دولتی را برای غذای سگ و گربه هزینه می کند ، یا به جریانی که تمام دغدغه اش حل مشکلات معیشتی و اقتصادی باشد رای دهیم چرا که شاخص های انقلابی گری می تواند  این وضع تغییر دهد.


انتهای پیام/
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar