سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰- ۳۹: ۰۹
تاکنون ۲۰۸ هزار و ۹۹۴ خوزستانی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند .
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در نشست مدیریت ستاد کرونا استان گفت : تاکنون ۲۰۸ هزار و ۹۹۴ خوزستانی واکسیناسیون شده اند و تلاش می‌کنیم این روند با دریافت محموله جدید سرعت بیشتری داشته باشد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود : تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان‌های استان ۸۲۶ نفر بوده همچنین میزان فوتی‌های کرونایی نسبت به ۲ هفته قبل ۳.۴ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پیک سوم بیماری در استان نسبت به پیک اول و دوم بلندتر بود افزود: پیک سوم بیماری در استان با پیک چهارم مجموع شد همچنین بازدید‌های عید نوروز امسال روند بیماری را افزایشی کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: موارد بیماری در هفته منتهی به ۱۴ خردادماه نسبت به هفته قبل ۵.۸ درصد کاهش یافته بود همچنین موارد بستری ۶.۹ درصد افزایش و موارد فوتی ۱۱.۸ درصد کاهش یافته بود. موارد بیماری منتهی به ۲۱ خردادماه نسبت به هفته قبل آن ۹.۵ درصد کاهش یافته است همچنین موارد بستری ۶.۶ کاهشی و موارد فوت ۳.۵ افزایشی است.

وی افزود: اگرچه اکنون آهنگ رشد ابتلا به بیماری در استان کاهش پیدا کرده، اما همچنان وضعیت بیماری در شهرستان‌های شادگان، حمیدیه و هویزه باید مورد توجه جدی باشد.

ابول نژادیان با اشاره به اینکه ۵۶ درصد موارد بیماری در تجمعات خانوادگی است گفت: با توجه به انتخاباتی که در هفته جاری در پیش داریم امیدواریم روند بیماری افزایشی نشود. نقش تجمعات خانوادگی در انتخابات شورا‌های شهر بسیار پررنگ است.

وی بیان کرد: نگرانی ما در این هفته از برگزاری انتخابات شورا‌ها آن هم در مناطق روستایی است، چون جلسات متعددی در این مناطق برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین گفت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در هفته هفتم گام پنجم طرح شهید سلیمانی، رتبه دوم در کشور را دارد همچنین از نظر رهگیری و انجام تست کرونا رتبه اول کشور را داریم و بیشترین مراقبت از بیماران را در منزل داشته ایم.

وی بیان کرد: میانگین سنی فوتی‌های کرونایی استان از ۶۶.۹ سال به ۶۷ سال رسیده است.

ابول نژادیان گفت: تاکنون در گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال ۴۰ هزار نفر، ۷۰ تا ۷۴ سال ۴۱ هزار نفر، ۷۵ تا ۸۰ سال ۲۶ هزار نفر و بالای ۸۰ سال نیز ۳۸ هزار نفر واکسن کرونا دریافت کرده اند. تاکنون ۴.۸ درصد جمعیت استان واکسینه شده اند، اما در ۲ هفته اخیر روند واکسیناسیون در استان کند شده است.

وی ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکنون ۷۹ درصد افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شده اند همچنین ۸۲ درصد گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ سال، ۷۶ درصد افراد ۷۰ تا ۷۴ سال و ۵۶ درصد افراد ۶۵ تا ۶۹ سال واکسن دریافت کرده اند.

ابول نژادیان گفت: ۲۰ درصد مبتلایان در استان در گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، ۳۶ درصد در گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال، ۲۸ درصد گروه سنی ۳۵ تا ۵۹ سال، ۱۲ درصد گروه سنی ۶۰ تا ۷۴ سال و ۴.۶ درصد از مبتلایان را گروه سنی ۷۵ سال به بالا تشکیل می‌دهند.


در حال حاضر ۱۸ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان زرد کرونایی هستند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar