سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۰۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰- ۰۵: ۱۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:
تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر لزوم رفع تعارضات، ناسازگاری‌‎ها و همپوشانی‎‌های اسناد آمایش استانی با سند ملی آمایش در جریان تهیه و تنظیم اسناد آمایش منطقه‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، داود بهبودی صبح امروز در وبینار تبیین ضرورت تنظیم سند آمایش منطقه‌ای کشور اظهار کرد: در آمایش منطقه‌ای لازم است سازماندهی فضائی مناطق نه‌گانه آمایش کشور متناسب با سند ملی صورت گیرد.

وی همزمانی و هماهنگی در فرایند تطبیق اسناد آمایش استانی با آمایش ملی و تدوین مطالعات آمایش منطقه‌ای را ضروری دانست و افزود: لازم است از مشاور واحد برای مطالعات آمایش منطقه‌ای و تطابق اسناد آمایش استان استفاده شود.

بهبودی خاطرنشان کرد: در تدوین نهایی اسناد آمایش کشور تبیین نقش ملی، منطقه‌ای و استانی هر بخش، تفکیک راهبردها و سیاست‌های ملی، منطقه‌ای و استانی، تبیین سازمان فضایی منطقه‌ای آمایش، ایجاد پایگاه اطلاعات مکانی و تدوین برنامه ‎ها و طرح‌های ملی، منطقه‎ای و استانی ضروری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اضافه کرد: بخشی از این اقدامات باید توسط سازمان مرکزی و در ادامه سطوح میانی آن باید توسط مشاور منطقه‌ای انجام گیرد.

وی در ادامه به تشریح الگوهای ارتباطی در سازمان‌ها نیز پرداخت و گفت: ارتباطات سازمانی و اداری اغلب به صورت عمودی و سلسله‌مراتبی است و از آنجایی که روابط افقی اغلب الزام آور نیست چندان کارساز هم نیست؛ ساختار سازمانی موجود بصورت هرمی است و از بالا به پایین به صورت سلسله مراتبی گسترده‎تر می شود.

این اقتصاددان توضیح داد: در این میان روابط و رفتارهای عمودی یا افقی صرف سازمانی کافی نخواهد بود؛ بلکه باید یک ارتباط ترکیبی از روابط عمودی و افقی برقرار شود؛ در عین حال که در درون هر منطقه روابط افقی بین استان‌ها حاکم است، باید روابط شبکه‌ای قوی نیز تعریف شود تا به شکل ماتریسی اعم از عمودی، افقی و مورب باهم مرتبط شوند و به صورت مکمل، رقیب و رهبر- پیرو به ایفای نقشس بپردازند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم آمایش منطقه‌ای به اهداف مورد انتظار برسد باید یک ساختار و سازوکار حقوقی و نهادی برای آن تعریف شود تا قابلیت اجرایی داشته باشد که بدون تعریف ابزار حقوقی و مشخص کردن مبنای قدرت، آمایش منطقه‌ای حداکثر در مرحله حرف و تهیه می‌ماند.

بهبودی همچنین اضافه کرد: منطقه‌بندی باید بر اساس معیارهای شفاف از قبیل تعاملات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نیز مباحث اقلیمی و طبیعی از قبیل حوزه آبریز و غیره صورت گیرد؛ بنابراین منطقه‌بندی نه‌گانه آمایش فعلی نیازمند بازبینی است و تهیه اسناد آمایش منطقه‌ای باید پس از این بازنگری صورت گیرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar