فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تأکید بر لزوم توجه به تهیه بسته‌های در ایام مختلف سال گفت: در دهه ولایت ۴۲۰ بسته معیشتی و ۱۱ هزار و ۱۵۰ پرس غذا تهیه و در بین مردم و نیازمندان توزیع می‌شود.
کد خبر: ۹۳۵۹۱۸۸
|
۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، سرهنگ سید اکبر قاسمی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عید قربان و غدیر یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان است، اظهار کرد: در تقویم به این ایام، ایام دهه ولایت گفته و در بین جوامع اسلامی و شیعه دارای ارزش بسیار زیادی است که باید به بهترین نحو گرامی داشته شود.

وی با اشاره ذبح گوسفند و توزیع آن در بین اقشار کم برخوردار جامعه گفت: با تلاش سپاه ناحیه رشت، حوزه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات تعداد ۸۱ گوسفند امروز به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون تومان ذبح و در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تأکید بر لزوم توجه به تهیه بسته‌های در ایام مختلف سال افزود: در دهه ولایت ۴۲۰ بسته معیشتی و ۱۱ هزار و ۱۵۰ پرس غذا تهیه و در بین مردم و نیازمندان توزیع می‌شود.

قاسمی از برگزاری ۸۵ برنامه در دهه کرامت توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت خبر داد و گفت: برنامه‌های دهه ولایت و غدیر مردم محور بوده و سپاه پاسداران  با کمک مردم و پایگاه مقاومت بسیج کمک و تشویق‌کننده حرکت مردمی در حوزه ولایت حضرت علی (ع) است.

وی یکی از پیام‌های مهم عید قربان و غدیر را مسئله ولایت‌پذیری دانست و بیان کرد: مسئله غدیر را نباید منحصر به دهه ولایت دانست، زیرا امروزه دنیا پذیرش غدیر را داشته و جایگاه رهبری در اسلام و نقش رهبری و اطاعت‌پذیری از رهبری باید موردتوجه قرار گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه جامعه اسلامی در برهه‌های مختلف نیازمند داشتن رهبری مقتدا است، تصریح کرد: انتخاب حضرت علی (ع) به‌عنوان جانشین توسط پیامبر (ص) نشان می‌دهد که جامعه اسلامی همواره نیازمند پیشواومقتدا است.

قاسمی با تأکید بر توجه به جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه اسلامی گفت: جایگاه رهبری در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی‌ می‌تواند الهام‌بخش از واقعه غدیر باشد، ولایت‌فقیه استمرار حرکت امامت هست باید در این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/
ارسال نظرات