سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۵۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰- ۴۴: ۱۱
از ابتدای سال 99 تا کنون صورت گرفت
فرمانده سپاه درگز گفت: کاهش بارندگی و به تبع آن کاهش سطح آبهای زیرزمینی، تداوم پدیده خشکسالی، حفر چاه در حریم قناتها و عدم لای روبی به موقع از جمله عوامل کاهش آبدهی قنات ها می باشند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ سرهنگ دوم پاسدار رسول زیدانلو از احیا و مرمت 6 رشته قنات در شهرستان درگز خبر داد و گفت: بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج درگز در سال های اخیر  اقدامات مختلفی را در زمینه های کشاورزی، آبی و دامی انجام داده است که از جمله آنها می توان به احیا و مرمت قنات ها در سطح شهرستان اشاره کرد.

وی گفت: کاهش بارندگی و به تبع آن کاهش سطح آبهای زیرزمینی، تداوم پدیده خشکسالی ناشی از تغییرات اقلیمی، حفر چاه در حریم قناتها و سیاست نادرست حفاری چاه به جای قنات از جمله عوامل کاهش آبدهی قناتها می باشند.

فرمانده سپاه درگز گفت: با تفاهم نامه ای که بین جهاد کشاورزی و ناحیه مقاومت بسیج درگز منعقد گردید از ابتدای سال 99 تا کنون احیاء و مرمت قنات روستا های کاهو، قلجق، ایلانجق، ینگه قلعه، حسن آباد و دولت شانلو در دستور کار قرار گرفته است که قنات چهار روستا تکمیل و در حال بهره برداری می باشد.
فرمانده سپاه درگز خاطرنشان‌کرد: کم آبی و خشکسالی در سال های اخیر را می توان یکی از مهمترین علل و عوامل مهاجرت روستاییان به شهر ها برشمرد، به عنوان مثال قنات روستای حسن آباد از سال 96 بنا به علل کم آبی، عدم لای روبی و سیل، خشک شده بود و دامداران برای سیراب کردن دام های خود مجبور بودند مسافت بالایی را تا روستا های همجوار طی کنند که خود عاملی برای فروش دام ها و عدم تمایل به دامپروی در این روستا شده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه شغل غالب روستاییان کشاورزی و دامپروی است احیای قنات ها می تواند سبب ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها را به دنبال داشته باشد بنابراین با این رویکرد درصد بسیاری از نیروی کار در روستاها باقی می‌مانند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar